Marie Pojkarová tvrdí, že láska je nádherná!

Krátce po oslavě čtyřicátých narozenin zpěváka Bohuše Matuše se v restauraci Na Střídačce, jež se nachází v areálu Výstaviště v Praze – Holešovicích, uskutečnila další zajímavá akce. Jednalo se o tradiční zábavný program s názvem Párty s Marií Pojkarovou a jejími hosty, který vtipně moderoval zpívající spisovatel Richard Sacher a během kterého hostitelka pokřtila svoje čtvrté sólové album Láska je nádherná.


Kmotrem cédéčka se kromě Richarda, jenž je například autorem jediného seriózního životopisu skladatele Karla Svobody, stal již zmíněný Bohuš Matuš. A to nikoliv proto, že by se snad ještě nestihl odporoučet z bujaré oslavy svých kulatin, ale z toho důvodu, že s Marií nazpíval duet, podle kterého album dostalo název.


Nejen poblahopřát, ale také zazpívat přišel producent cédéčka, hudebník a zpěvák Pavel Skalický, známý ze skupiny Saturn. Veškeré nahrávky totiž vznikly v jeho nahrávacím studiu Jupiter. A jaké songy na albu najdeme? Kromě několika původních písní (např. Zklamaná) jsou to nestárnoucí hity slavných zpěváků v podání české Amandy Lear alias ženy s hlasem muže Marie Pojkarové. Nechybí mezi nimi například Děti z Pirea a Chviličku spát od Yvetty Simonové a Milana Chladila, Čekej tiše od Evy Olmerové, Náklaďák od Petry Černocké, Kůň bílý od Marie Rottrové a Řekni, kde ty kytky jsou od Judity Čeřovské.

Foto: Jan Vondrák