Marie Pojkarová: Na chlapy mám prostě smůlu!

Česká Amanda Lear, zpěvačka s nebývale hlubokým hlasem Marie Pojkarová, která se před třemi lety zcela neplánovaně prosadila díky dětské písni Pejskové se koušou, nenechává nic náhodě. Co nevidět vytáhne z rukávu další dva trumfy! A my víme jaké…

Již brzy bude mít premiéru váš nový videoklip. Co nám o něm prozradíte?
Jedná se o videoklip k písni Hej, kočí z mého třetího CD Cesta snů. Hlavní roli v něm hraje můj kamarád, herec Pavel Trávníček, který mě přišel už dvakrát podpořit na křty mých desek. Oslovila jsem ho a on souhlasil. Takže se jedná o přátelskou výpomoc. Kromě něj v klipu uvidíte i zpívajícího spisovatele Richarda Sachera a modela a maséra Martina Klušáka. Z velké části jsme natáčeli na Staroměstském náměstí v Praze, interiérové scény jsme pořídili v atelieru na Vinohradech. Rozhodně to nebyla nuda, poněvadž jsme obsadili spoustu – převážně amatérských – herců, tedy spíše nadšenců. Já jsem si natáčení užila nejvíc, vystřídala jsem totiž několik převleků. Tři z nich byly mužské – zahrála jsem si řidiče rikši, vozku a taxikáře. Kromě toho jsem si střihla roli dispečerky, kterou obletují tři mladí a pohlední muži. Ti brání Pavlu Trávníčkovi, jakožto mému ctiteli, aby se ke mně dostal. To se mu nakonec přece jen podaří ve chvíli, kdy to nejméně čeká. Jak to celé dopadne, o tom se můžete již brzy přesvědčit na mezinárodním internetovém serveru www.youtube.com.

Čím nás překvapíte po Novém roce?
Jestli se zpožděním nenastane konec světa, ráda bych posluchače překvapila dalším cédéčkem, které se bude jmenovat – možná trošku naivně – Láska je nádherná. Tuto písničku jsem si napsala sama, stejně tak jako song V srdci nosím díru. Nebude chybět ani několik převzatých hitů – Chviličku spát, Náklaďák a Kůň bílý. Deska bude laděná do country a pokřtít ji hodlám během ledna.

Jak je možné si objednat vaše vystoupení?
Ideálně prostřednictvím mých internetových stránek www.mariepojkarova.cz, anebo mi můžete napsat na emailovou adresu mariepojkarova@centrum.cz .

Proslýchá se, že vám doma vyrůstá vážná »konkurence«…
Moje nejmladší dcera Petra, která nedávno oslavila osmnáctiny, má velký pěvecký talent a zřejmě se vydá v mých šlépějích. Loni nazpívala první singl Krásný léto, ke kterému jsme natočili bláznivý videoklip, a to na jednom z vltavských parníků. Také si ho můžete prohlédnout na www.youtube.com.

Pracovně se vám začíná poměrně slušně dařit, ale jak jste na tom v soukromí? Co muži?
Tam už je to horší. Mám za sebou dvě nevydařená manželství. První byl sukničkář a ten druhý to samé v bleděmodrém. Teď mě obletuje alkoholik, který při každém setkání přísahá, jak přestane pít, a skutek utek. Už toho mám plný kecky, tak asi za chvíli skončím v blázinci.

Nikdo nový a lepší se nerýsuje?
Když mně se jen tak někdo nezalíbí. Kdyby přišel chlap, který by mě dokázal okouzlit, byla bych ráda, ale bohužel tomu moc nevěřím. Mám už na své soukromí žertovný náhled, protože mám tušení, že nikdo takový není a nebude. Ale nyní se mi nabízí jedna úsměvná varianta – kdybych chtěla, mohla bych začít žít se svým prvním exmanželem, protože mi teď po třiceti letech začal vyvolávat. Na jednu nemoc se ale bohužel nemůže umřít dvakrát, že? (smích) Tak bych raději uvítala, kdyby se místo pořádného chlapa objevil aspoň pořádný sponzor. To by mi způsobilo radost a dalo vzpruhu do dalšího života, jelikož bych konečně mohla začít tvořit a natáčet kvalitnější videoklipy, než jsou ty, které jsem vyprodukovala doteď… (smích)

Kdo vám tedy dělá po večerech společnost?
Mým nejvěrnějším společníkem je v současnosti kočka Šmajchla. Koukáme spolu v noci na televizi a je nám dobře.

Jaký je váš vztah k Vánocům? Jak je hodláte prožít letos?
Vánoce jsou pro mě svátky pohody, klidu, radosti a rodinného kruhu. Do tohoto kruhu může vstoupit jen moje rodina a taky Šmajchla, morče a čtyři činčily, kteří jsou rovněž považováni za členy rodiny. (smích) Vánoce pro mne znamenají relax – lenoším v posteli, koukám na pohádky v televizi atd. Jediná moje práce na Štědrý den spočívá v ranním zdobení stromečku. A vlastně ještě musím smažit kapra, nebo řízky, udělat bramborový salát a také to, na co budeme mít právě chuť. Štědrovečerní stůl nazdobíme ovocem, květinami, vánočkou a cukrovím. Hlavně, aby svítil stromeček, prskaly prskavky a na plotně voněla purpura. Pak celá rodina zasedne kolem kulatého stolu a budeme se cpát a cpát, až budeme mít břicho veliké jako Brno, nebo alespoň jako ten vlk, co sežral Karkulku i s babičkou! (smích)

Na předchozí videoklip k písni Až tě uvidí si můžete podívat zde:

Foto: Archiv Marie Pojkarové