Lucie Bílá, Meky Žbirka, Leoš Mareš a další hvězdy pomůžou (s) humorem

Zábavný charitativní pořad Pomáhej (s) humorem, který vzniká ve spolupráci Nadace Charty 77 – Konta Bariéry a České televize, se na obrazovkách ČT1 objeví ve středu, 28. října, ve 21.20 hodin. Vedle hudebních vystoupení na diváky čekají i skeče s prvky parodie a černého humoru a přísná porota.

lukas-pavlasek
„Jsme všichni moc rádi, že můžeme být součástí jednoho z nejtradičnějších charitativních projektů v České republice,“ uvádí Leoš Mareš a dodává: „Diváci se mohou těšit na nevídanou koncentraci hvězd a osobností. Věřím, že diváky zaujmeme natolik, že svými příspěvky pro Konto Bariéry budou pomáhat víc, než kdy dříve.“
V rámci živě vysílaného večera vystoupí Lucie Bílá, Meky Žbirka, kapely Portless a Gipsy.cz. Kromě hudby se ale diváci mohou těšit na originální scénky v podání předních českých hereckých osobností, jakými jsou Jiří Lábus, Pavel Liška, Bára Poláková, Jitka Schneiderová, Anna Polívková, Lenka Krobotová, David Novotný a další. Nedílnou součástí pódiových vystoupení bude tříčlenná porota ve složení Leoš Mareš, Václav Moravec a Lukáš Pavlásek. Jejich úkolem bude jednotlivá čísla komentovat a hodnotit.

jitka-schneiderova
„Kontu Bariéry pomáhám proto, že je znám a vím, že vybrané peníze skončí tam, kde mají. Navíc se paní ředitelce Boženě Jirků nedá odolat, ona umí člověka zhypnotizovat v tom dobrém slova smyslu,“ říká Radek Banga z Gipsy.cz a pokračuje: „Líbí se mi přístup Konta bariéry i jejich pořadu v České televizi s mottem Pomáhej s humorem. Myslím si, že humor může leckdy lidem s hendikepem skutečně pomoci. A u toho chci být. Nemá totiž cenu nad brečet nad tím, co bylo, ale žít tím, co je a bude.“
„Charitě se na obrazovkách České televize daří a já jsem pyšná na to, že již pátým rokem připravujeme společně benefiční večer na podporu Konta Bariéry,“ uvádí Božena Jirků, výkonná ředitelka Nadace Charty 77 – Konta Bariéry, a pokračuje:„Každý rok tak můžeme vyhlásit výběrové řízení na podporu rozvoje neziskového sektoru. Díky úspěšným pořadům už jsme rozdělili opravdu hodně milionů korun mezi organizace, které pečují o handicapované a provozují rozmanitou síť sociálních služeb, které jim usnadňují život.

Foto: Česká televize