Lucie Bechynková & Barbora Krčmová: Jsme drbny a máme rády senzace a romantiku

Pozvání do televizní Show Jana Krause přijaly autorky podcastu Opravdové zločiny, který sbírá jedno ocenění za druhým, Lucie Bechynková a Barbora Krčmová. „Pojďme si to říct na rovinu, jsme drbny, máme rády senzace, romantiku, to tam všechno je,“ vysvětluje Barbora, proč si myslí, že právě téma zločinů a zločinců tolik fascinuje především ženy.

„A hlavně máme potom ještě takový falešný pocit, že jsme jako připravené, kdyby se nám něco stalo. Kdyby nás někdo přepadnul, tak už máme přípravu,“ doplňuje Lucie Bechynková s tím, že výsledky průzkumů ukazují, že osmdesát procent posluchačů jejich podcastu tvoří ženy od dvanácti let výše. Témata pro svoje podcasty čerpají nejen z našich, ale i ze světových dějin zločinu. Obě jsou však přesvědčeny, že by bylo dostatek látky i na čistě tuzemské případy. „Divil byste se, kolik toho je!“ říká Barbora a Lucie s nadsázkou vypráví, že čím více roste kriminalita, tím lepší to pro ně, jako autorky literatury věnované zločinu, je.

Obě dámy ovšem nejsou žádné začátečnice, protože mají za sebou dlouholetou práci v komerčním rádiu. „Vzniklo to tak, že jsem hodně poslouchala zahraniční podcasty, protože třeba Amerika je v tomto hodně napřed,“ vzpomíná Lucie, jak to celé začalo. „A u nás v té době – to bylo ještě před covidem – podcasty ještě moc nefungovaly. A my máme s Barčou společný zájem jako krimi, detektivky, horory a tak. Protože jsem narazila právě na takové americké podcasty, říkala jsem si, že by mě zajímalo a bavilo to dělat, protože když to vyprávím pořád jen doma, po určité době už to nikoho nezajímá.“ Zkusily tedy začít dělat pořad pro lidi, které by to zajímalo, a zřejmě se i trefily do dobré doby.

Do přípravy podcastu se časem navíc nadšeně zapojili i partneři obou autorek. „Čím větší nechuťárna, tím větší sledovanost,“ stručně charakterizuje nejposlouchanější díly Bára. „A nás naposledy zaujalo, když našli v Plzni tělo bez hlavy a bez penisu. To nám přišlo takové zvláštní,“ prozrazuje Lucie s tím, že tento zločin ještě není vyřešený. A čím si vysvětlují svůj úspěch? „Máme černý smysl pro humor, a to myslím lidi baví,“ domnívá se jedna z autorek.

 

Foto: TV Prima