Lubomíru Brabcovi šlape na paty kolega Daniel Krob

Kytarový virtuos Lubomír Brabec si dosud nemusel dělat starosti kvůli konkurenci. To se však možná změní již během března. V té době totiž vyjde nové CD skladatele a kytaristy Daniela Kroba. Jeho aktuální repertoár bude žánrově velmi podobný stylu, který už řadu let produkuje právě Lubomír Brabec.


Kytarista Daniel Krob se v minulých dnech nechal slyšet, že připravuje akustické instrumentální album natáčené na klasickou kytaru. „Hraji na nylonové struny, které používá například mistr Lubomír Brabec. Projekt vzniká – pod vedením zvukového mistra Stanislava Barocha – v nahrávacím studiu, jež patří pod Český národní symfonický orchestr. Cédéčko vyjde v březnu a bude obsahovat výhradně moje autorské instrumentální skladby. Jako bonus a překvapení se možná objeví i vzácný host,“ upřesnil bývalý zakládající člen hudebních skupin Arakain a Kreyson, který skládal slavné hity pro Láďu Křížka, či Jakuba Smolíka.


Nabízí se otázka, zda vůbec může rocker konkurovat letitému hráči na klasickou kytaru? Běžný rockový muzikant jen stěží, ale Daniel Krob je světlá výjimka. Sám sebe totiž označuje za »multižánrového kytaristu bez omezení«. A přitom rozhodně ví, o čem mluví. „Hraji na klasickou kytaru, ale také rock a blues. Studoval jsem klasickou kytarou, pak jsem byl nějakou dobu folkař, věnoval jsem se i country, hrál jsem sóla v rockových, heavymetalových a trashmetalových kapelách,“ vysvětlil všestranný Krob, jenž si hodlá v dohledné době splnit další, zatím neuskutečněný profesní sen. „Chtěl bych si zahrát s filharmonií, ideálně svoji vlastní skladbu, kterou by aranžér upravil pro velký orchestr a já bych si tam vystřihl sólo na klasickou akustickou kytaru,“ prozradil hudebník, o kterém v budoucnu patrně ještě hodně uslyšíme.

Foto: www.lubomirbrabec.cz, www.danielkrob.cz