Libuše Švormová se vdala v domově důchodců

Láska kvete v každém věku a pro svatební agenturu Olgy Drozdové v primáckém seriálu Svatby v Benátkách není problém zorganizovat obřad kdekoliv. Třeba i v domově pro seniory.


V něm žije pan Rada (Petr Pelzer), který požádá o ruku svou přítelkyni paní Jalovcovou (Libuše Švormová). S ohledem na věk novomanželů se svatba koná přímo v domově pro seniory, v němž oba dva žijí.
„Svatba byla krásná a trochu i žertovná. S Petrem Pelzerem se známe léta letoucí, byli jsme spolu v angažmá v Městských divadlech pražských, ale před kamerou spolu hrajeme myslím poprvé. Bylo to hezké setkání, točilo se v létě, bylo krásně, tak jsem si stihla ještě prohlédnout Benátky, které se mi moc líbí,“ říká paní herečka.
Fanoušci seriálů na Primě vědí, že Libuše Švormová hraje také v Cestách domů, a to paní Konůpkovou, tetu mafiána Záviše (Ivan Jiřík), a zanedlouho se v Cestách domů zase objeví. „Paní Konůpková stále věří, že její synovec nespáchal všechno to, zač ho zavřeli, plně za ním stojí, on je jako její vlastní syn a smysl jejího života,“ říká paní Libuše.


Dívá se herečka, jejímž hlasem před lety mluvila filmová Angelika, na seriály, v nichž hraje? „Viděla jsem pár dílů Cest i Benátek, abych se podívala, oč v nich běží, než jsem začala natáčet, a také mě zajímali mí kolegové, kteří v nich hrají, například Petr Kostka nebo Alenka Vránová. Ale jinak pravidelně nesleduju žádný seriál, nemám čas, hraju v divadle a zkouším novou inscenaci. Večer je pro mě příliš cenný kapitál, než abych ho obětovala sledování seriálu,“ vysvětluje Libuše Švomová, kterou uvidíte ve Svatbách v Benátkách na Primě.

Foto: TV Prima