Leona Šenková: Jsem hrdá na to, že jsem Češka!

Projekt Bez medu to nejde pod záštitou prezidenta ČR Miloše Zemana pořádá v sobotu 18. května od 9 hodin 1. ročník podřipského setkání přátel mléka, medu, ryb a zvěře nazvaný Země zaslíbená – Říp 2013. Jedinečná příležitost spojit návštěvu známého symbolu češství – legendární hory Říp – s atraktivním a zábavným programem. V rámci bohatého celodenního programu se bude konat od 15 hodin benefiční koncert, který moderuje Karel Voříšek, za účasti známých osobností. Na Řípu vystoupí Leona Machálková, Heidi Janků, Martin Maxa, Martin France, Kamelie, Martina Balogová, Leona Šenková, Jan Bendig, Leona Černá a další. A právě s Leonou Šenkovou jsme si popovídali.

Byla jste někdy na hoře Říp?
Na hoře Říp jsem nikdy nebyla. Ani nebyla možnost. A spíše si nedokážu popravdě představit, že bych to někdy dokázala vyšplhat až na horu. ☺

Co si myslíte o praotci Čechovi a vybral pro naši republiku dobré místo?
Bohužel jsem v té době Praotce Čecha nebyla ještě na světě, takže nedokážu říct, co si přesně o něm myslím. Já spíše posuzuji člověka až když ho potkám osobně, ale myslím si, že vybral vhodné místo. Však při jeho výšce 455,2 metrů je úžasný rozhled na celou krajinu.

Jste hrdá na to, že jste Češka?
Jsem na to hrdá, že jsem Češka. Vždyť se říká, že jsou Češky nejkrásnější.  Líbí se mi krajina, lesy, potoky… Ale už se mi moc nelíbí to, jak je s naší republikou zacházeno. Je to škoda. Tak krásná zem ve špatných rukách. Naše silnice nejsou moc k chlubení a naše vláda není už o moc lepší. To je mínusem naší krásné země! Člověk si nevybere. Mají se určitě lidé někde i hůř, ale my se tu můžeme mít i lépe.

Jaká je podle vás největší přednost Čechů?
Největší předností Čechů je to, že jsou šikovní a vynalézaví. Máme velmi zkušené zdravotnictví. Rozvoj techniky. A chutná nám pivo.

A naopak největší negativní vlastnost?
Největším problémem je to, že Češi neumí držet při sobě. Že si Češi závidí, ubližují a přetváří se. To mě mrzí, ale nedá se to omezit. Vše je jen o lidech, jací chtějí k druhým být. Člověk má být slušný!

Proč jste se rozhodla podpořit právě akci Říp 2013?
Protože si myslím, že je nutné, abychom dělali a podporovali takovéto akce, kde podporujeme dobrou věc, jakou akce Říp právě je. Byla jsem oslovena ze strany pořadatelů a agenturou se kterou spolupracuji a jsem za to ráda, protože pomoci zpěvem, je pro mě to nejmenší.

Kam se chystáte na dovolenou?
Nejsem moc zahraniční typ. Jsem ráda na chalupě, s přáteli… A ač cestuji i na Slovensko, tak se vždy těším domů. Letošní dovolenou budu trávit s přítelem v krásné oblasti Český Ráj a už se moc těším.

Co všechno připravujete pro své fanoušky do konce roku?
Nejaktuálnější je pro mě datum 29. dubna 2013, kdy budu v Praze v rockovém klubu slavit své 20. narozeniny. Dále pracujeme na novém singlu a po nové písni začneme přemýšlet o desce. Mimo jiné mám několik vystoupení jak v Praze, tak na mimopražských akcích.

Země zaslíbená – Říp 2013
Projekt Bez medu to nejde pod záštitou prezidenta ČR Miloše Zemana pořádá v sobotu 18. května od 9 hodin 1. ročník podřipského setkání přátel mléka, medu, ryb a zvěře nazvaný Země zaslíbená – Říp 2013. Jedinečná příležitost spojit návštěvu známého symbolu češství – legendární hory Říp – s atraktivním a zábavným programem. Přátele mléka, medu, ryb a zvěře spojil slavný výrok praotce Čecha: »To je ona, země zaslíbená – mlékem, medem a zvěří oplývající«, k zorganizování velké multi-zábavné akce. Včelaři, myslivci, rybáři a producenti mléka zde prostřednictvím svých organizací připravili pro návštěvníky celodenní program složený z koncertů, zábavných sportovních i vědomostních soutěží, pouťových atrakcí a certifikovaného výstupu na vrchol Řípu. Ve stáncích najdete produkty pořadatelských organizací – včelí produkty, zvěř, ryby a mléčné výrobky.
V rámci bohatého celodenního programu, který organizuje agentura Martin Production se bude od 15 hodin konat benefiční koncert za účasti známých osobností. Benefiční koncert se uskuteční pod záštitou 1. náměstka hejtmana Ústeckého kraje Stanislava Rybáka a radní Ústeckého kraje Jitky Sachetové. Na Řípu vystoupí Leona Machálková, Heidi Janků (na snímku), Martin Maxa, Martin France, Kamelie, Martina Balogová, Leona Šenková, Jan Bendig, Leona Černá, Pavlína Senič, muzikál Kapka medu pro Verunku, skupina Angels, Top Revival a další. Koncert moderuje Karel Voříšek.
V České republice žije přibližně 6450 mužů s krásným příjmením Čech. Kde jinde by se měli Čechové potkat nežli na hoře Říp, kde podle legendy stanul i jejich nejznámější jmenovec – Praotec Čech. Podaří-li se 18. května 2013 v době od 10 do 13 hodin zaregistrovat na vrcholu hory Říp minimálně desetinu všech Čechů, vytvoříme zápis do České knihy rekordů.
Vstupenky na celodenní akci stojí 80 korun a pro děti 50 korun, přičemž koncert už je v ceně vstupenky. Z každé prodané vstupenky bude věnováno 10 korun pro dětské a lůžkové oddělení Podřipské nemocnice v Roudnici nad Labem. Pořadatelé se budou snažit z této akce vytvořit každoroční tradici.

Více informací na webu: www.zemezaslibena.cz

 

Foto: www.martinproduction.eu