Legendární Scooter předvede v pátek v Praze skvělou show

„Těšte se na skvělý večer a divokou párty!“ láká frontman kapely Scooteru H.P. Baxxter. Již tento pátek 13. listopadu vystoupí v Malé sportovní hale na pražském Výstavišti legenda evropské taneční scény devadesátek, která má na svém kontě třiadvacet hitů v top ten, třicet miliónu prodaných nosičů a na devadesát zlatých a platinových desek za prodej. Taneční beaty, přesně se trefující do nálady zábavychtivého publika, oslňující pódiová show, originální polodeklamovaný a polokřičený projev frontmana H. P. Baxxtera, jehož charismatu a sex-appealu čas nic neubral.

scooter_T5C_presse6_small
„Pracujeme na novém albu a v Praze zahrajeme nový singl Riot, ale samozřejmě i řadu starých dobrých pecek. How Much Is the Fish, Hyper Hyper i Nessaja nebudou chybět. Takže přijďte! Prostě: Move Your Ass!,“ dodává H.P. s úsměvem a odkazem na další hit kapely. O generaci mladší scooterovská posila, hudebník a producent Phil Speiser láká poznámkou o svém šéfovi: „H.P. žije muzikou a Scooterem, a to je strašně důležitý. Nezáleží na tom, jakej blbej den to zrovna předtím byl. V momentě kdy jde na scénu, všechna pozornost patří lidem. On tomu dá všechno.“ Dodejme, že co platí pro H.P.Baxxtera jako frontmana, platí beze zbytku o celé kapele Diváky před Scooter roztančí dva špičkoví čeští producenti a Djové: Z Jižních Čech přiveze svůj mix přední znalec raveové a taneční scény DJ Basslicker, pražskou scénu bude svými beaty reprezentovat DJ Mikael van Dikeen. A poté, co opustí pódium hlavní hvězda večera, tancechtiví mohou pokračovat ještě během videodiskotéky.
Úchvatnou jízdu se Scooterem i českými DJs mohou diváci zažít 13. listopadu 2015 od 19:00 hodin v Malé sportovní hale na Výstavišti v Praze – Holešovicích. Vstupenky, v cenách od 850 korun do 2 490 korun jsou k mání v sítích Ticketpro, Ticketportal a také na GoOut.cz.

Více informací na: www.scooter2015.cz

26_2007

Vloni vydali Scooter nové album T5C – The Fifth Chapter, které označují za nejprůlomovější v historii. Zatímco v minulosti se jednalo většinou o shluky hitových singlů, pátá kapitola (The Fifth Chapter) historie kapely překvapí kompaktností, zvukem, který je scooterovský, ale zároveň inovovaný. A poprvé najdeme u zkušených muzikantů potřebný nadhled, humor, sebeironii. To vše ostatně projevil frontman H. P. Baxxter i účastí v reklamním klipu jednoho německého obchodního řetězce, parodujícím vtipně hity kapely mezi zákazníky a zaměstnanci oddělení potravin.
Scooter vznikli na základech novovlné a synthpopové kapely Celebrate the Nun, ve které se v roce 1986 v Hannoveru sešli H.P. Baxxter (vlastním jménem Hans Peter Geerdes) a Rick J. Jordan. V roce 1989 se setkávají Hamburku s manažerem Jensem Thelem, se kterým nejdříve vytvoří remixovou skupinu Loop a posléze v roce 1993 vzniká Scooter. Dobře zprodukovaný a po všech stránkách dotažený projekt mixuje prvky happy hardcore a hard trance a staví na propracované pódiové show s řadu světelných a pyrotechnických efektů a samozřejmě na charismatu a projevu frontmana H. P. Baxxtera. Typickým se pro starší nahrávky Scooteru také stalo používání zmutovaného frekvenčně zkresleného hlasu.
Prvním velkým hitem byl track Hyper Hyper, následovali Move Your Ass!, Friends nebo Endless Summer. V roce 1998 vznikl možná největší hit kapely How Much Is the Fish?, který se v Německu vyšplhal na 3. pozici a dosáhle prodeje 250 000 nosičů. V 21. století pak bodují skladby jako Nessaja, Ramp! (The Logical Song), Maria (I Like It Loud) nebo The Question Is What Is the Question?
V sestavě kapely se v roce 2006 často střídaný post druhého klávesisty stabilizuje s příchodem Michaela Simona. Loni po odchodu Ricka J. Jordana posílil Scooter mladý hudebník a producent Phil Speiser, který přinesl do Scooter potřebnou novou jiskru, energii a živost. „Museli jsme začít jednat,“ říká k tomu Baxxter, a s lehkou nadsázkou dodává: „A ve Philovi jsme našli chlapíka, který je natolik nekompromisně pohroužený do všech nových technologií, že každý náš nový track byl zpočátku něco jako výsledek boxerského zápasu mezi mnou, Michaelem Simonem a Philem v ringu…“ A tenhle souboj přinesl dobré výsledky.
Skupina Scooter je považovaná vedle Tangerine Dream, Kraftwerk, Modern Talking, Rammstein, Scorpions a Boney M za nejúspěšnější německou skupinu s 23 hity v první desítce, což se od roku 1956, kdy se v Německu poprvé objevily žebříčky v pop music, nikomu nepodařilo. Desetitisíce fanoušků, kteří nadšeně tančí na četných koncertech napříč (nejen) Evropou, tuto pozici Scooteru pravidelně potvrzují.

SCOOTER – 13. listopadu 2015 od 19 hodin
support: DJ Basslicker, DJ Mikael van Dikeen
Malá sportovní hala, Výstaviště, Praha Holešovice
Line-up:
18:00 – otevření
19:30 – DJ Mikel van Dikeen
20:15 – DJ Basslicker
21:15 – Scooter
after party

Ceny vstupného
Stání na ploše: 850,- Kč
VIP stání před pódiem: 1500,- Kč
VIP sektory 1500,- Kč / 2490,- Kč

Foto: www.scooter2015.cz

1920x1080px_osudy_hvezd