Lavi je zpět! Ještě před filmem vstupuje do kin Vyšehrad: Seryjál

Producenti loni natáčeného celovečerního snímku Vyšehrad o extravagantním fotbalistovi Lavim se rozhodli počkat s jeho premiérou do jara 2022. Zájem diváků byl však tak velký, že letos v létě uvedou do kin jeho »prequel«, kino verzi onlinového seriálu, kterou doplnili novými scénami, vylepšili obraz, zvuk a fanoušky potěší i překvapení na závěr.

Původní onlinový seriál má dodnes tak velkou fanouškovskou základnu, že se producenti rozhodli obdivovatelům kultovního fotbalisty zkrátit čas při čekání na filmové pokračování. Od 8. července proto přicházejí s unikátním projektem, v němž spojili všechny epizody původního internetového seriálu a přidali nové scény z připravovaného filmu jako malou ochutnávku. Tím v atmosféře letních kin i znovuotevřených běžných kin navnadí své diváky na další pokračování příběhu Laviho.

„Projekt nabídne zcela nový mix zvuku, vylepšenou obrazovou kvalitu a mnoho dalších příjemných překvapení pro ty, kteří seriál již znají. Zároveň se Vyšehrad: Seryjál stane jedinečným letním zážitkem pro ty, kdo tohoto neuvěřitelného fotbalistu a jeho ještě neuvěřitelnější život nikdy dříve neviděli,“ vysvětlil producent Ctibor Pouba. V prequelu filmu, který bude mít v kinech premiéru na jaře příštího roku, tak poprvé na velkém plátně zazní všechny kultovní hlášky, které zlidověly napříč všemi sociodemo-grafickými kategoriemi. Laviho znají muži, ženy i děti, jeho hlášky používají fotbalisté, modelky i právníci, studenti, policisté i lékaři. Ženy mu dodnes na sociálních sítích seriálu padají k nohám, muži tajně sní o tom, že jednou budou jako on.

Diváci mohou v »seryjálu« sledovat Laviho v podání Jakuba Štáfka v možná nejhorší situaci, ve které se dosud ocitl. Když svlečený jen v tílku a trenkách, ohořelý a dobitý sedí spoutaný na židli v připravené mučírně, a snaží se vzpomenout, co ho do této situace přivedlo. Byl to snad jeho samotný příchod do Vyšehradu? Došla s ním šéfovi klubu trpělivost a rozhodl se ho zbavit? Nebo na něj ty dva maskované týpky poslal Tomáš Řepka, když prozradil jeho trik s týmovou kasou? Diváci uvidí ne/oblíbeného trenéra Žloutka (Jiří Ployhar), předsedu FK Slavoj Vyšehrad Krále (Ondřej Pavelka), ale hlavně Laviho agenta Jardu (Jakub Prachař), který sice v průběhu času změnil tvář, ale hlas mu oproti onlinovému seriálu zůstal! Prostě jedno pozitivní překvapení za druhým.

Než bude bláznivý příběh enfant terrible českého fotbalu, Julia Lavického, pokračovat, připomeneme si, jak to celé začalo.

PREMIÉRA: 8. 7. 2 021

ŽáNR: komedie

Stopáž: 83 minut

Přístupnost:  do 15 let nepřístupný

ProducentI: Ctibor Pouba, Jakub Štáfek

Režie: Jakub Štáfek, Martin Kopp

Scénář: Tomáš Vávra, Petr Kolečko, Jakub Štáfek

Kamera:  Jan J. Filip, Jan Drnek, Tomáš Jelínek

Hudba: Vojtěch Záveský aka Vojtaano

Hrají: Jakub Štáfek, Jakub Prachař, Jaromír Nosek, Ondřej Pavelka, Jiří Ployhar, Šárka Vaculíková, Věra Hlaváčková, Monika Timková…

 

Foto: Bioscop