Laura a její tygři vydává novinky a staré perly

Speciální 2CD skupiny Laura a její tygři propojuje debutovou albovou klasiku z roku 1988 a sadu nových písniček Laury a jejích tygrů. Komplet vychází 4. března 2016. Tři dekády existence trvale vitální kapely jsou dobrou příležitostí bilancovat i hledět vpřed! Toto speciální 2CD propojuje debutovou albovou klasiku z roku 1988 a sadu úplně nových písniček Laury a jejích tygrů.

Laura a jeji tygri 1 Csakova
Žár trvá, v roce 1992 vydaný v pouze limitované CD edici, je již dávno nedostupný. Jde o stále skvěle fungující sestavu skladeb s puncem rozjetého konce 80. let, velké jevištní show v rámci Rockfestu, v našem bigbítu tehdy ne zcela tradiční dechové sekce i typických bílých košilí a černých brýlí. První album je zkrátka dodnes přitažlivé třeba písněmi Dokud budu, Slovník cizích slov, Nemůžu bejt spokojenej, Dr. Pitzinger nebo Bezcenná slova.

lauraCD_kolaz
Letošní novinka má k dispozici znamenitě šlapající muziku i velmi pozitivní koncertní ohlasy na nyní již natočené písně. Big Bang, Posedlost, Davy lidí (s hostujícími vokálními The Yellow Sisters), titulní skladba nebo klipový Bambus jsou jen několika příklady z nabídky třinácti písniček. Baskytarista a šéf Laury Karel Šůcha, většinový autor hudby i textů, dokázal pro kapelové vzkazy nalézt vždy ty nejvhodnější pěvecké interprety. To platí od historických Martina Pošty nebo Ilony Csákové až po aktuální »Lauru« Lucii Bakešovou, velmi talentovaně prezentující Továrnu na sny.
Z původního pásu remasterovaný Žár, výpravné digipackové balení, booklet se 24 stranami textů písní a spoustou fotografií. Komplet vychází 4. března 2016.
Nové 2CD bude pokřtěno v Brně (22. 3.) a Praze (24. 3.).
2CD Laura a její tygři – to je famózní včerejšek a sympatický dnešek v 2CD balení!

laura_CD_titulka

Laura a její tygři – Žár trvá / Továrna na sny
Žár trvá
CD 1.
1. Žár trvá
2. Dokud budu
3. 24 hodin ve světě
4. Rádio
5. Včera jsem se potkal
6. Slovník cizích slov
7. Laura a její tygři
8. Nemůžu bejt spokojenej
9. Procházím se podzemím
10. Ve městě
11. Mechanické piáno
12. Dr. Pitzinger
13. Bezcenná slova

Továrna na sny
CD 2.
1. Big Bang
2. Posedlost
3. Trávas Maria
4. Davy lidí
5. U zrcadla
6. Anděl strážný
7. Tělo ospalý
8. Bungo Bongo Club
9. Nebyla to nuda
10. Bambus
11. Nemám love
12. Holka do postele
13. Továrna na sny

Podívejte se na nový klip kapely Laura a její tygři k písni Bambus zde:

Laura a její tygři
černé kalhoty a funky drive
černé brýle a soulová naléhavost
černé kravaty a jazzová elegance
bílé košile a rocková energie

Na konci roku 1985 Karel Šůcha inspirován novelou Williama Saroyana Tracyho tygr zakládá v Neprakta klubu v Mostě rockovou skupinu Laura a její tygři. Dívčí jméno Laura evokuje něhu a krásu, tygři jsou symbolem nezkrotnosti a divokosti, černé brýle, bílé košile, černé kravaty a černé kalhoty vytváří nezaměnitelnou image skupiny. „Koncerty skupiny sálají vlnami živočišné rockové energie, ve které vycítíme náznaky dunivých černošských rytmů, latinu i bílý beat šedesátých let. Vše vyvěrá z pozitivního názoru a pohledu na svět, jenž se v této stylové směsici bleskově přenáší na publikum,“ napsal Vladimír Vlasák v knize Excentrici v přízemí.
Fenomenální nástup Laury a jejích tygrů předznamenal více než třicetiletou koncertní historii kapely. Stovky koncertů ve vyprodaných sálech v Čechách i na Slovensku zaujali mezinárodní promotéry a po pádu »železné opony« tygři úplně mizí z domácí scény a koncertují převážně na evropských podiích – Stuttgart, Mnichov, Paříž, Laussane, Kiel, Bremen, Hamburg, Kolín nad Rýnem, Frankfurt nad Mohanem, Marseille, Valence, Toulousse, Nantes, Albi, Tarbes, Brusel, Lyon, Dijon, Antverpy, Strassbourg atd., ale také ve starobylých amfiteátrech Kartága, Monastiru a Hammametu nebo na EXPO 2010 v Šanghaji. V roce 1993 získala kapela cenu francouzských médií Grand Prix Media RFI a její koncert v pařížské La Cigalle živě přenášel kanál MCM.
Laura a její tygři mají v současné době na svém kontě více než 1 700 koncertů v rockových klubech a na festivalech doma i v zahraničí, dvanáct vydaných alb a pět velkých koncertních projektů: Show Tomáše Tracyho, Rituál středoevropana z konce dvacátého století ve francouzském Agenu, Rituál na Žižkově, Laura versus Křižíkova fontána a Big Bang!.
Neúnavný hledač talentů Karel Šůcha v Lauře a jejich tygrech vychoval řadu významných osobností českého kulturního života – například Ilonu Csákovou, Martina Poštu, Miloše Vacíka, Dana Nekonečného, Lenku Novou a mnoho dalších.

Discografie:
Žár trvá (Panton 1988)
Nebudeme (Supraphon 1990)
Síla v nás (Bonton 1992)
The Best Of (Bonton 1994)
Rituál 199X (Bonton 1995)
Vyklátíme modly (Bonton 1996)
Rytmus (Popron 2001)
Vyškrábu ti oči (EMI 2004)
Jsme tady! (Supraphon 2005)
Nejsou malý věci (Laura Promotion 2009)
Big Bang! Čtvrtstoletí na zemi zapouštíme kořeny DVD (Carpe Diem 2011)
Big Bang! Live (Carpe Diem 2011)
Žár trvá / Továrna na sny (Supraphon 2016)

Foto: Supraphon

1920x1080px_osudy_hvezd (1)