Landův Krysař je zpátky! Obě původní nastudování připomíná vinyl

Temný muzikál Daniela Landy Krysař se vrátil na jeviště Divadla Kalich. První ohlasy potvrzují jeho aktuálnost a stejnou údernost a výjimečnost, se kterou byl uveden už před jednadvaceti lety. Premiéru doprovázelo vydání LP Krysař 20 s highlights z obou předchozích  domácích nastudování a nově natočenou skladbou Krysařova zpověď v podání nového Krysaře Přemysla Pálka.

Krysar - foto Richard Kocourek

Jeden z nejúspěšnějších domácích muzikálů z pera Daniela Landy na motivy novely Viktora Dyka se hrál více než tisíckrát, a to nejen v Čechách, ale i na Slovensku a v Rakousku. Premiéra se odehrála v listopadu 1996 v divadle Ta Fantastika v hlavní roli s Danielem Landou (Krysař) a Lucií Bílou (Agnes), Josefem Vojtkem (Štěpán), Janem Apolenářem či Vladimírem Javorským (oba Osud) ad. Druhé nastudování připravilo Divadlo Kalich v roce 2002. Daniel Landa si tehdy zahrál Osud a nově se v muzikálu objevili např. Petr Kolář, Petra Janů, Bohouš Josef nebo bratři Tesaříci. Všechna nastudování režírovala Mirjam Landa.

Do konce letošního roku vyjde ještě dvoudiskové album s největšími hity z muzikálu Krysař: jeden disk bude věnován nahrávkám z prvních dvou nastudování, v Ta Fantastice a v Kalichu, na druhém disku budou zaznamenány nahrávky z aktuálního představení.

 

Tracklist LP desky Krysař 20

strana A

 1. Prolog – Daniel Landa
 2. Život je kámoš – Josef Vojtek / Josef Dušek
 3. Nenávistná – Petra Janů
 4. Temný stín – Lucie Bílá
 5. Hádka sester – Lucie Bílá / Linda Finková
 6. Udeří-li bouře – Jan Apolenář
 7. Lakomá – Luděk Waltr

 

strana B

 1. Dechovka – Josef Vojtek / Hana Křížková
 2. Sen – Bohouš Josef
 3. Krysař a Osud – Josef Vojtek / Daniel Landa
 4. Plán vraždy – Jan Václav Renč, Luděk Waltr, Jiří Hoření
 5. Právo je síla – sbor
 6. Krysařova zpověď – Přemysl Pálek

 

Foto: Warner Music / Richard Kocourek