Landa splnil sen svému nevyléčitelně nemocnému fanouškovi

Uplynulé turné zpěváka Daniela Landy nazvané Žito Tour 2014 nabídlo spousty zajímavých příběhů. Ten ale suverénně nejdojemnější a nejzajímavější příběh je spojený s Danielovým fanouškem Radkem alias Radem. Radovi je šestadvacet let, pochází ze slovenského Humenného a trpí nevyléčitelnou nemocí, během které ztrácí kolagen z těla a jeho tělesná schránka se tak postupně hroutí. A největším Radovým přáním bylo se se slavným zpěvákem potkat. Jenže pouhým setkáním to nakonec neskončilo.


Setkaní nemocného Rada s Danielem Landou se odehrálo v rámci jedné z nejpopulárnějších televizních show na Slovensku – pořadu V siedmem nebi na TV Joj. Radovi nejbližší mu uspořádali tajnou oslavu, na kterou dorazil i Daniel Landa. A s pořádným darem – Radovi věnoval úplně novou kytaru. „Tu kytaru ti ale teď vezmu, můj kytarista na ní odehraje celé turné a pak ti jí zase vrátím – to už bude výrazně cennější a věřím, že ti pak udělá i větší radost,“ vysvětlil Landa svému nemocnému fanouškovi, který měl při přebírání daru slzy v očích. Rada pak Landa pozval i na svůj bratislavský koncert. „Věřím, že mě Dan může vyléčit. Lékaři řekli, že mi pomůže jen zázrak a setkání se s Danem pro mě zázrakem je,“ přiznal dojatý Rado. Ten českého zpěváka miluje od svého dětství, má všechny jeho alba a nevynechal ani žádný jeho slovenský koncert.


Na bratislavském koncertě, který listopadovou šňůru startoval, pak Landa pro svého největšího slovenského fanouška vyhradil prominentní místo u pódia. A Radovi také věnoval píseň Touha. „Jsi bojovník, jsi borec, kámo. Moc děkuju, že jsem tě mohl poznat. To, co předvádíš ty a tvoji rodiče, způsob, jak se perete s tou nemocí, to je něco neuvěřitelného,“ vzkázal Landa Radovi. Tomu nyní lékaři dávají už pouhé měsíce života. „Takovej válečník jako je Rado, to zvládne. Já věřím, že se s ním uvidím v září příštího roku na své další Kejkli, kterou bude Velekoncert pro sto tisíc lidí v Letňanech. Tam si spolu zase zazpíváme a oslavíme, že to Rado zvládnul. Moc tomu věřím,“ dodal Landa.

Foto: www.nogup.cz