Láďa Hruška nevaří jen kuřecí kůžičky, ale i píše Průšvihy drzého (zá)školáka

Že prázdniny u babičky a dědy mohou být plné dobrodružství a překvapení, ukáže již třetí díl ze série Průšvihy drzého (zá)školáka s podtitulem Trapné hlášky (pra)rodičů. Její autor, Láďa Hruška, se na stránkách knížky opět vrací k šesťákovi Mikymu Marnému, kterého stejně jako ostatní děti čekají letní prázdniny. Malí i velcí čtenáři a fanoušci Vychytávek Ládi Hrušky zažijí s Mikym nejedno překvapení, připravených je pro ně i několik letních vychytávek.

Letní prázdniny jsou konečně tady a Mikymu Marnému nic nezabrání v tom, aby si je pořádně užil! Dokonce ani hádka s rodiči, kvůli které místo na společnou dovolenou do Chorvatska odjede na vlastní pěst k babičce a dědovi. A to přímo… Do Prčice! Moc zábavy si od toho neslibuje, ale brzy zjistí, že se pořádně spletl. Ukáže se, že děda je pěkný srandista a že i s babičkou se dá ledacos vtipného zažít, třeba oslavu Vánoc v červenci! A co teprve když Miky potká neodolatelnou kolii Barunku, která patří dědovu kamarádovi panu Vomáčkovi – to je hned láska na první pohled!

„Konečně si užívám, že se mohu už potřetí převtělit do malého raubíře a vyvádět lotroviny alespoň takto na papíře, protože v dětství jsem žádný extra průšvihář ani záškolák rozhodně nebyl, spíš takový průměrňák,“ říká o dalším díle knihy její autor Láďa Hruška a dodává: „V dílku se mi povedlo neplánovaně propojit své dvě největší skupiny fanoušků – děti a jejich prarodiče. Podle ohlasů totiž knížku kupují dětem jako dárek a sami se u ní baví. A tento třetí díl je v podstatě o tom, že zábavné a dobrodružné prázdniny mohou děcka zažít klidně v Česku se svou babičkou a dědou, přestože zbytek rodiny po hádce doma odletěl do exotických destinací a zábavních parků.“ Stejně jako předchozí díly doplňují i tento ilustrace Filipa Škody. Kniha je nyní k dostání v knihkupectvích za doporučenou cenu 259 korun.

Nechte se inspirovat nejen dalším pokračováním Průšvihů drzého (zá)školáka, ale i pořadem Vychytávky Ládi Hrušky, který vám pravidelně každou neděli na Primě přináší nejrůznější tipy a rady, doplněné o řadu vychytávek pro ty nejmenší. Po dobu letních prázdnin v reprízách, nové díly se na obrazovky vrátí na podzim.

Foto: TV Prima