Kristýna Nováková se proměnila v šedou myš

Hlavní ženská představitelka seriálu Temný kraj Kristýna Badinková Nováková je v seriálu tak trochu šedá myš. Moc příležitostí k tomu, aby vynikla její ženská krása, jí scenáristky nedávají. Když se ale ocitne před fotoaparátem, tak rozkvete jak jarní zahrada.

Policistka Naďa Hamplová nedá bez džínů a vojenské bundy ani ránu, o to víc se může rozzářit před fotoaparátem Lucie Robinson, která s herečkou nafotila titulní stranu časopisu Glanc. Přestože je herečka zvyklá na kamery a šrumec kolem, focení nepatří k její oblíbené disciplíně. „Je to pro mě taková nutnost, která patří k herecké profesi. Moje oblíbená činnost to moc není. Před foťákem musíte být sami za sebe, nemůžete se schovat za žádnou postavu.“

A i když herečka nevypadá, že by byla příliš dravá, opak je pravdou. „Jsem ve znamení býka, což by asi moc lidí neřeklo. Když ale o něco jde, tak se dokážu vzepřít a jdu si za svým,“ prozrazuje seriálová policistka, která se k natáčení Temného kraje vrátila po roce a půl.

Bylo to docela dlouhé, tak jsem trochu zapomněla, jaká ta Naďa je. Role by mohla svádět k tomu, že to bude drsná policistka, ale ona taková vůbec není. Režisérka Jitka Bártů mě neustále popostrkovala do té zasmušilé Nadi. Zkrátka chvilku trvalo, než jsme se s Naďou zase našly.“

Ač má doma herečka dvě dcery, a o ženskou nadvládu tak není nouze, na place je to přesně naopak. „Tady jsem většinou mezi chlapy, a je to fajn. Oni si kluci pak víc holky váží, a to je pro mne příjemné.“ Doma to ale má přesně naopak, tam se manžel musí smířit s dámskou převahou. „Manžel to zatím dává,“ usmívá se Kristýna, která s druhým manželem oslavila první výročí svatby. A proč se herečka nevzdala svého rodného příjmení? Důvod je prostý. „Jedna herečka Badinková tu už je – Míša, moje švagrová. Lidi si nás pletou, tak z toho důvodu jsem si na konci nechala to Nováková, jinak bych si ho tam nedávala. Je jasné, že když se lidi vezmou, tak mají stejné příjmení, že jsou rodina,“ uzavírá Kristýna Badinková Nováková, která se objevuja na obrazovce televize Prima v krimi seriálu Temný kraj.

Foto: TV Prima