Kraus promluvil o dluzích!

Dlouho očekávaný film Lovci a oběti, jehož příběh byl inspirován několika skutečnými příběhy, má za sebou slavnostní premiéru. A i když uběhly od první klapy dlouhé dva roky, podle herce Tomáše Hanáka, který ztvárnil roli drsného mafiána, nikdy v životě ještě nezažil tak úzkou spolupráci. A co řekl o dluzích český Belmondo Martin Kraus?

MIL_7004
„Nikdy jsem se v Čechách s něčím takovým nesetkal. Nedokážete si představit, jak pintlich se tento film natáčel. Já jsem se na něj díval dvě hodiny a ani jednou jsem nezývnul. Dva roky od první klapky je relativně dlouhá doba na premiéru, zvlášť pro nás starší, kteří nevíme, kdy vydechneme naposledy, ale stálo to za to,“ svěřil se po shlédnutí filmu Hanák, který promluvil i o dluzích.

MIL_7043
„Já jsem byl varovaný včas rodiči a prarodiči, na co si mám dávat pozor. Bylo období, kdy jsem byl v nouzi a potřeboval jsem opravit domeček, abych tam mohl být se svou ženou a dětmi, takže jsem si krátkodobě půjčil, ale věděl jsem, že mám práci zajištěnou a splatím to. Za to jsem vděčný. Podle mě by se to ale mělo říkat dětem od malička, že by od čerta neměly chtít všechno hned. Lidi by si měli rozmyslet, jestli si chtějí vzít hypotéku, a pak to splácet dalších třicet let. K tomu vedu své děti, když něco chtějí. Synovi, kterému je patnáct, povolím, aby si koupil to, co chce, ale musí chodit na brigády, aby to splatil,“ dodal Hanák, který ač ve filmu uplácí horem dolem, v reálném životě k úplatkům má jiný postoj. „Byl jsem vychovávaný k tomu, abych korupci odmítal. Styděl bych se podívat ženě, dětem a mámě do očí,“ ukončil herec.
Hlavní roli Jakuba Nováka, který se zadluží tak moc, že pokrývá jednu půjčku druhou, si zahrál herec Martin Kraus. A i když jeho postava byla finančně negramotná, on měl podle svých slov naštěstí dobrou výchovu. „Já naštěstí s dluhy zkušenosti nemám a to jenom díky svým rodičům, kteří jsou mi oporou a uměli mi vždy dobře poradit. Oni stáli vždy pevně na nohou,“ vysvětlil český Belmondo, který po svém vzoru odmítl během natáčení drsných scén kaskadéra.

MIL_7003
„Krev naštěstí netekla. Byla tam spousta profíků. Chtěli jsme ale aby to bylo věrohodné, takže jsem neměl dublery. Ani v té postelové scéně. To jsem si zahrál sám,“ smál se herec, podle kterého je snímek velmi výchovný.
„Musím ale říct, že jsem s tou dějovou linkou spokojený. Je to hezky odvedená práce, která má smysl. Není to žádný velký filmové umění. Chtěli jsem divákovi ukázat příběh, který se stal. Mám dojem, že by to pro diváky mohlo být velmi zajímavé, poučné a varovné. Mám dojem, že až to lidi uvidí, tak by si mohli spoustu věcí uvědomit a mohlo by je to varovat. Díky tomu filmu spousta lidem zachráníme peníze a možná i život,“ dodal Kraus.

exkluziv6_2017

Foto: Lovci a oběti