Krásný ztráty Live posedmé a trochu jinak! Michala Prokopa jako garanta posílí Roman Holý

Už sedmý ročník festivalu Krásný ztráty Live se chystá na 11.-12. srpna 2023 do středočeských Všetic, kde se několik pódií rozezní hudbou různorodých žánrů, sjednocenou ale vysokou kvalitativní úrovní. Nad tou již tradičně bdí iniciátor a hudební garant festivalu, domácí rocková legenda Michal Prokop, od letoška navíc společně se spoludramaturgem programu, hudebníkem a kapelníkem Monkey Business Romanem Holým. O čerstvém větru do podoby zavedeného festivalu svědčí už první jména účinkujících, která pořadatelé odtajňují zároveň se spuštěním předvánoční vlny předprodeje vstupenek.

Od sedmého ročníku bude vedle Michala Prokopa dalším patronem Krásných ztrát Live skupina Monkey Business, jejíž zakladatel a kapelník Roman Holý se významně podílí na dramaturgii. Je tedy logické, že vedle tradičního vystoupení Michala Prokopa s oběma jeho formacemi, tedy plným obsazením souboru Framus Five a komornějším Triem s houslistou Janem Hrubým a kytaristou Pavlem Marcelem, zahraje na hlavním všetickém pódiu také druhý garant, Roman Holý se svými Monkey Business. Účast obou protagonistů má svoji jasnou logiku: v hudebních začátcích Michala Prokopa sehrál zásadní stylotvornou roli soul a rhythm and blues ve své klasické podobě ze šedesátých let, a Monkey Business stavějí svůj styl na moderní podobě obou těchto žánrů. Mají tedy mnoho styčných bodů a vzhledem k zavedenému pravidlu Krásných ztrát Live, totiž neopakovatelnému prolínání Michala Prokopa s dalšími účinkujícími, lze i v tomto případě přinejmenším očekávat zajímavé a unikátní hudební zážitky.

Další headlineři sedmého ročníku Krásných ztrát Live v podstatě zastupují tři umělecké generace hudební scény. Vlasta Redl patří k nejoriginálnějším domácím písničkářům, vzešlým z moravské hudební tradice; na všetické pódium si navíc přivede skupinu AG Flek, jejímž členem byl ve druhé polovině osmdesátých let a první půli následující dekády. Mezi matadory se zařadí také Luboš Pospíšil a jeho kapela 5P a nebo pozoruhodná formace s tajemným názvem 333, která se specializuje na klasický rok 60. a 70. let.

Těžko zařaditelné, o to však osobitější a osobnější písně přiveze slovenská autorka a interpretka Katarzia, tvořící na předělu mezi elektronikou a soudobým vizionářským písničkářstvím. Neméně autentický vklad svému projevu dodává také raper říkající si Kato, který ve Všeticích vystoupí se svým zavedeným hiphopovým projektem Prago Union. Rapovou složku má i projev jedné z největších hvězd mladé popové scény, producenta a zpěváka říkajícího si 7krát3, držitele Ceny Anděl za rok 2020.

Uvedená jména ještě zdaleka neznamenají uzavření kompletního programu sedmých Krásných ztrát Live. V nadcházejících obdobích přibydou nejen účinkující na hlavním pódiu, ale také na nové Komorní scéně na nádvoří u Hodovny, která bude hostit menší a mladší formace. Na své si jako každý rok přijdou samozřejmě také příznivci alternativní hudby, kterou prezentuje „festival na festivalu“ Všetická jízda. A stejně jako v minulých letech nebude chybět ani nehudební program v Hodovně, sestávající ze zajímavých debat, přednášek a dalších formátů.

S vánočním časem uvádějí Krásný ztráty Live do prodeje novou vlnu předprodeje. S ní přichází také tolik populární festivalové balíčky spojující vstupenky a různé druhy bydlení, počínaje exkluzivními prostory samotného statku (ty bývají tradičně vyprodány během pár týdnů a zájemci o tuto nejluxusnější variantu pobytu si tedy musí pospíšit) přes festivalové karavany až po pronájem klasického stanu.

 

Více informací na www.krasnyztratyvsetice.cz

 

Vstupenky v síti GoOut: https://goout.net/en/tickets/krasny-ztraty-live-2023/mkbo/

a Ticketportal: https://www.ticketportal.cz/event/KRASNY-ZTRATY-Live-2023

 

Foto: www.krasnyztratyvsetice.cz