Koukejte, už i golfisti mají svou miss!

Jeden z nejoblíbenějších sportů současnosti si do letošního roku potichoučku volil svou miss, ale tentokrát bylo vše jinak. Již dvanáctý ročník této soutěže se konal ve vyprodaném sále Divadla Hybernia a účastnic bylo jako ročníků, tedy dvanáct. Moderování akce se ujal zkušený moderátor Vlasta Korec, který všechny diváky bavil svými fórky a soutěžícím kladl jako zkušený golfista i velice odborné dotazy.


Náladu a atmosféru doplnil i pestrý program. Svými kouzly uváděl v úžas herec a iluzionista Roman Štrabrňák. Skvělý byl baletní a taneční soubor baletní přípravky malých dětí, akrobatická vystoupení a celý sál zapojila do zpívání a podupávání v rytmu Marta Jandová. Tato soutěž má tradiční průběh a přítomným mužům se zamlouvalo především, když aspirantky předváděly plavky a večerní nebo svatební šaty.


Se zděšením přijali diváci informaci, že letošní novou disciplínou je odpalování golfových míčků do publika. Poté, co se před prvním odpalem diváci i porota schovávali za sedadla, sdělil moderátor, že míček je jen lehounká atrapa a nikdo se ho nemusí bát. Všech dvanáct finalistek odpálilo do publika ještě jednou očíslované balónky a jeden z diváků s tím »správným« číslem vyhrál krásný briliant. Veliké povzbuzování z hlediště se ozývalo především pro pražské adeptky, které měly přeci jen domácí prostředí. Že soutěžící byly opravdu golfistky, musely prokázat svým hcp a ty nejlepší dosahovaly hodnot kolem 14,6, což u tak mladých děvčat úžasný výkon.


O tom, jak významná soutěž je, svědčí i třináctičlenná porota, ve které zasedala Česká Miss 2011 Jitka Nováčková nebo Lucie Borhyová. „Když soutěž před lety začínala, byla jsem jednou ze soutěžících, ale pak jsem si řekla, že raději než soutěžící budu v porotě a v té jsem již jedenáct let,“ řekla Lucie Borhyová při rozhovoru s Vlastou Korcem, doplněný svým typickým smíchem. Tak trochu tajně byla v publiku viděna i Česká Miss 2010 Jitka Válková s přítelem Mirkem Ciprou.


Samotné finále vyvolalo velký aplaus, když zvítězila zelenooká světlovláska z Prahy Průhonic Simona Dvořáková, soutěžící s číslem 1, studentka 4. ročníku Gymnázia Jana Nerudy. „Je to sportovkyně tělem i duší, od sedmi let hraje tenis, jezdí na windsurfingu, snowboardu, je i instruktorkou lyžování a v modelingu se již také uplatnila,“ sdělila o favoritce soutěže produkční této volby miss Milada Karasová.


2. Vicemiss se stala Dominika Velebová, 1. Vicemiss Denisa Vavrečková, titul Miss Sympatie získala Dita Vašíčková a Miss Fotogenia Michaela Janáková.

Foto: Radko Voleman / www.missgolf.cz