Koukejte, jak se Aňa Geislerová proměnila v královnu Alžbětu I!

Letošní téma kalendáře Proměny 2017 zůstává ve světě filmu a zaměřilo se na »slavné filmové plakáty«. Alžběta I je panenská královna a jedna z nejvýraznějších panovnických osobností ze světové historie, a v kalendáři ji ztvárňuje herečka Aňa Geislerová. Co mají tyto dvě společné? Jako Alžběta patřila mezi nejvýraznější panovnické osobnosti, Aňa patří mezi naše nejvýraznější herecké osobnosti.

2-mg_9454
Aňa se už pro Nadaci Archa Chantal jednou proměnila v anděla, takže tvůrci byli přesvědčeni, že i její proměna v královnu Alžbětu všem vyrazí dech. „Věděl jsem, že do této role chci být sexy, zralou ženu, která bude mít charizma Cate Blanchett, proto moje volba padla okamžitě na Aňu“, říká fotograf a autor kalendáře Petr Kurečka.

mg_9398
Nejnáročnějším úkolem bylo sehnat ten honosný kostým, ale pro focení »Proměn« se dělají zázraky na počkání. Vtipná situace nastala, když si Aňa, u líčení všimla na stolku fotky, kterou pár dní před ní fotil Pavel Liška s Bárou Polákovou. Vzala telefon a svému hereckému kolegovi a kamarádovi zavolala: „Tak ty bereš manželku doma sekerou, jo? Nekecej, zrovna teď se dívám na důkaz!“

mg_9431
Kromě Aňi Geislerové se tento rok na focení Kalendáře Proměny podíleli Pavel Liška, Barbora Poláková, Eliška Balzerová, Ivana Chýlková, Martha Issová, Pavla Tomicová, Klára Issová, Klára Melíšková, Ondřej Vetchý, Michal Dlouhý, Jan Cina, Vavřinec Hradílek a zakladatelka Nadace Archa Chantal, herečka Chantal Poullain.

Foto: Kalendář Proměny 2017 / Petr Kurečka