Koukejte, jak Doctor P. P. natáčel klip a řádil s fanynkami na Sicílii!

Petr Pečený, frontman skupiny Doctor P. P., využil krátké přestávky mezi svými letními koncerty a odletěl natáčet videoklip k nové písni Jsem dokonalej na slunnou Sicílii. Kromě štábu jej doprovodily také sličné krasavice, z nichž dvě byly fanynky skupiny vybrané v soutěži na kapelním facebooku, které se zúčastnilo více než sto natáčení chtivých krasavic.


Její absolutní vítězkou byla bývalá Miss Junior středočeského kraje Darja Annicchiarico a všichni si natáčení opravdu užívali. „Natáčení bylo hodně náročné, ale přestože se na Sicílii kvůli světlu a vedru musí točit od časného rána, večírky jsme si neodpustili,“ říká Doctor a dodává s úsměvem: „Vždyť s takhle krásným doprovodem se k moři nejezdí každý den a co by to pak bylo za rokenrolový klip, když by se při něm nepařilo.
Natáčelo se na jedné z nejoblíbenějších sicilských pláží Fontane Bianche a v nádherném městě Syrakusy. A doktor, ať už převlečený za »Fantozziho«, či v padreovském obleku, budil se svou překrásnou suitou všude zaslouženou pozornost. „Nerad se kromě koncertů předvádím, takže jsem měl velké obavy z natáčení mezi lidmi, ale siciliáni byli úžasně bezprostřední. Na tržišti okamžitě přistoupili na naši hru a nabízeli mně jako padremu své zboží a na konci natáčení nám místní rybáři předvedli i svou kapelu. Když jsme natáčeli na pláži, bylo tam na konci snad tisíc lidí a všichni zpívali v pro ně naprosto neznámé ruštinu připomínající řeči text »jsem dokonalej« a ohromně se při tom bavili. Pakistánský prodavač plážového zboží, mi dokonce za drobný bakšiš zapůjčil pro natáčení svůj přenosný krámek a mimochodem, zjistil jsem, že jsou to hodně těžce vydělané peníze,“ říká Petr Pečený


„A z blonďaté modelky Petry Růžičkové, která hraje moji zlou manželku, byli chlapi od tří let do sta u vytržení a ani se jim nedivím. Navíc nám od té doby naskočilo množství sicilských fanoušků na facebooku a přicházejí i pozvání na koncerty pro příští rok, což by samozřejmě byla ohromná legrace,“ dodal Petr Pečený, který je našim nejuznávanějším právníkem na autorské právo.


Po návratu do Čech Doctor P. P. ihned zamířil na další koncerty, na které ho jako hosta tradičně zvou jeho letití kamarádi z kapely Tři Sestry a čeká ho i několik velkých festivalů. Na koncertech propaguje Doctor P. P. své nové CD Zdravý doctor, které se drží už dva měsíce v první desítce nejprodávanějších CD v České republice. Navíc téměř čtvrt roku patří titulní píseň alba Zdravý doctor mezi nejhranější skladby v českém éteru.

O kapele Doctor P. P.
Česká punk’n’rollová skupina působící od poloviny devadesátých let, jejímž frontonem je Petr Pečený, mimo jiné uznávaný odborník na autorské právo. Za debutové album Je to pečený, které obsahuje hit Beránci, který je dodnes v rozhlasových rotacích, byla kapela Akademií populární hudby nominována na výroční hudební cenu (tehdejší českou Grammy) v kategorii Objev roku. Poté následovala alba Jeliman (1999), Tenkej led (2002), Lochneska (2007) a předposlední hitové z roku 2009 má název Rock´n´roll Zombie. Poslední album nese název Zdravý doktor a nabízí rovný tucet nových songů. Ochutnávkou z již sedmé desky je titulní skladba Zdravý doktor, která se drží už přes deset týdnů mezi pěti nejhranějšími českými skladbami a těší se nečekaných pozitivních ohlasů. Také videoklip k této skladbě vás zaručeně pobaví. Jak už text napovídá, doktor se pokouší žít zdravě, tedy nesouložit, nepít, nekouřit a držet dietu. Nakonec se však stejně upije k smrti a dostane se do nebe, kde ho vítá sám velký Lou Fanánek Hagen s fernetem v ruce, autor nejen tohoto textu. Dále se na albu autorsky podíleli m. j. Pancho, Gabriela Osvaldová, Kuba Ryba ze skupiny Rybičky 48, Lou Fanánek Hagen nebo Ondřej Soukup, který celé album také produkoval. Album bylo pokřtěno v den vydání 25. dubna v pražském Lucerna Music baru. Rolí kmotrů se ujali dlouholetí Doctorovi bigbeatoví i muzikáloví souputníci Ondřej Soukup a Lou Fanánek Hagen.

Foto: www.doctorpp.cz