Korunovace Karla III. zblízka

Korunovace nového britského krále Karla III. přitáhne 6. května pozornost celého světa. CNN Prima NEWS proto nabídne speciální vysílání už od 1. května. Do Londýna zamíří trojice reportérů, kteří zprostředkují divákům atmosféru královského týdne zblízka. Speciálním sobotním vysíláním provedou diváky Terezie Tománková, Markéta Fialová a Karel Voříšek. Přímý přenos z Westminsterského opatství i další sobotní program bude už od dopoledne bez reklam. A korunovační klenoty, královské kočáry i trůn postavíme přímo do našeho studia.

Británie se chystá na korunovaci krále Karla III. a CNN Prima NEWS bude u toho. Rozsáhlé celotýdenní speciální vysílání odstartuje už s pondělním Novým dnem. Každý den se dozvíte, co se píše v britském tisku, a jaká je atmosféra mezi Brity, kteří královskou rodinu považují téměř za vlastní. To, a mnohem víc, divákům přímo z místa popíše trojice zkušených reportérů zahraniční redakce CNN Prima NEWS – Anna Kadavá, Patrik Kaizr, Daniel Konewka – a navíc spolupracovnice Tereza Hepburn. Do našeho vysílání se zapojí i renomovaní reportéři CNN International.

„Korunovace Karla III. je historická událost, která se odehrává jen jednou za několik desítek let. Na CNN Prima NEWS jsme proto připravili speciální vysílání mimořádného rozsahu, na kterém se budou podílet desítky našich lidí i kolegové ze CNN International. Pokryjeme všechny zásadní události před korunovací, během ní i po ní. Dostaneme diváky přímo do centra dění, mezi běžné Brity a díky rozšířené realitě ukážeme zblízka a detailně i to, co jinak zůstává očím veřejnosti skryto,“ říká šéfredaktor zpravodajství a publicistiky CNN Prima NEWS Pavel Štrunc.

Den korunovace 6. května 2023

Sobotním korunovačním dnem provede diváky od rána do 11:00 oblíbená moderátorka Terezie Tománková. „Je to událost, kterou bude sledovat celý svět. A mně je ctí být u toho pro diváky CNN Prima NEWS,“ říká Terezie Tománková. Samotná korunovace a vše kolem ní od 11 hodin až do Hlavních zpráv bude pod taktovkou sváteční moderátorské dvojice Markéty Fialové a Karla Voříška. „Korunovace britského panovníka je velkou celosvětovou událostí. Pár speciálů jsme s Markétou už moderovali, i když, jak v nadsázce říkáme, zatím jsme byli specialisté hlavně na poslední rozloučení (princ Philip, královna Alžběta II.), takže korunovace je vítaná změna. Našich sedm hodin nepřetržitého vysílání bez reklam je sice velká výzva, ale na přípravách pracuje šikovný zpravodajský tým, který určitě neponechá nic náhodě,“ komentuje aktuální přípravy na sobotní vysílání Karel Voříšek. A Markéta Fialová Dodává: Nechci už prozrazovat víc, bude to exkluzivní podívaná. Těším se na společnost Karla ve studiu i krále Karla III. v Británii!“

Přímým přenosem samotné korunovace vás provedou bývalý ředitel protokolu Kanceláře prezidenta republiky Miroslav Sklenář, exministr zahraničních věcí Cyril Svoboda, historik Hynek Fajmon a zástupkyně šéfredaktora Expres.cz Barbora Koukalová. Výjimečnou událost budeme mimořádně vysílat od dopoledne až do pozdního odpoledne bez reklam.

Moderátory a jejich hosty doplní analýzy zajímavostí ze zákulisí královské rodiny a další atraktivní data. U interaktivní obrazovky Magic Wall je zprostředkují vedoucí zahraniční redakce Matyáš Zrno a moderátorka Karolina Hošek.

Korunovační klenoty, jak jste je ještě neviděli

Kolik stojí a váží korunovační klenoty? Kolik je na nich diamantů? A co všechno skrývá zlatý královský kočár? To všechno uvidí diváci CNN Prima NEWS detailně díky moderní technologii rozšířené reality (AR) přímo v našem studiu. Chybět nebude ani detailní 3D mapa cesty královského kočáru od Buckinghamského paláce k Westminsterskému opatství a zpět.

Speciální vysílání ke korunovaci Britského krále začíná na CNN Prima NEWS už v pondělí 1. května. Vše vyvrcholí 6. května v den korunovace krále Karla III., kdy pro vás budeme vysílat po celý den.

 

Foto: TV Prima