Kapela Nebe nekončí, startuje svou novou éru ve třech a oznamuje jarní tour

Skupina Nebe se na konci roku rozloučila písní Goodbye se svými dvěma členy, klávesistou Tomášem Kulurisem a baskytaristou Vlastou Škodou, a zároveň také se svou pětičlennou formací. Nebe vidí svou budoucnost pouze jako tříčlennou partu a potvrzují své fungování. Fanoušky zvou na své jarní tour s příznačným názvem Bylo nás pět.

Přelom roku byl pro Nebe obdobím životních změn a kapelních zvratů. Zpěvák Petr Harazin a kytarista Štěpán Petrů, kteří skupinu založili a tvoří ji už větší polovinu svých životů, se na podiu poprvé objeví pouze s doprovodem bubeníka Adama Matýska, který v kapele působí pět let a je nedílnou součástí.

„Myšlenka nechat vše za sebou bez možnosti společně dál tvořit nové písně v nás vyvolávala nepříjemný pocit prázdnoty. Stále věříme, že máme světu co říct a taky v to, že prostřednictvím hudby to umíme nejlépe. Pokračování ve třech pro nás budou velkou výzvou,“ komentuje frontman Petr.

Nebe se do klubů vrací po šesti letech, o to více nadšení, nedočkavosti i napětí v nich je. Koncertní šnůra nabídne celkem tři koncerty stejně jako je nově členů. „V klubech jsme zažili i díky křtům studiových desek ty nejsilnější momenty a intimní atmostéru. Těšíme se jak malí kluci, protože jsme samostatné koncerty měli naposled před šesti lety na turné s mobilním planetáriem. Slibujeme, že to budou koncerty, na kterých se nebudete nudit,“ láká Štěpán.

Bylo nás pět tour 2023

  1. 4. – Brno – Melodka
    26. 4. – Praha – Café v Lese
    28. 4. – Krnov – MC Kofola

 

Klip Goodbye k vidění zde:

 https://www.youtube.com/watch?v=tB9Uy0DvLgo

 

Více informací:

IG: https://www.instagram.com/skupinanebe/

 

FB: https://www.facebook.com/skupinanebe

 

YT: https://www.youtube.com/channel/UCf1sxCqpdza8vFAfQViVdug

Foto: Ondřej Koneš