K nedožitým stým narozeninám Miroslava Horníčka vychází odtajněný archiv!

Supraphon potěší příznivce chytrého humoru Miroslava Horníčka unikátním kompletem, který obsahuje nahrávky dosud nikdy nevydané, ale i známé či zapomenuté. Pod názvem Dobře odtajněný Miroslav Horníček vyjdou na 3CD-MP3 v pátek 4. května 2018.

Foto © Milan Wagner 4a45dc61

K letošnímu stému výročí narození velkého mistra slova vychází komplet známých, dříve vydaných, ale i zapomenutých, či dosud nikdy nevydaných nahrávek. Miroslav Horníček je zde představen jako herec, konferenciér, klaun a interpret především vlastních textů. Výběr dramaturga Jakuba Kamberského proto obsahuje několik již dříve vydaných titulů. Kromě nich se zde objeví nikdy nevydané skvosty (např. pásmo Zavinil to bubínek, Nocturné), v nichž Miroslav Horníček exceloval jako průvodce děje, jeho komentátor a hybatel.

Foto © Milan Wagner 4d79032f

Abychom zachytili neznámé nahrávky, necháváme v několika případech více verzí téhož. To se týká například Předscén s Janem Werichem, nebo vlastních Horníčkových textů Chvála pohybu. Přinášíme záznamy řady her divadla Semafor s Miroslavem Horníčkem v hlavní roli, neznámé verze již dříve vydaných pořadů a recitály dosud nevydané. Komplet uzavírá koláž publicisty a ředitele Divadla Viola Roberta Tamchyny, nápaditě sestavená z různých zvukových úryvků, tvořících jakýsi vlastní životopis oslavovaného mistra slova,“ upřesnila obsah výročního kompletu producentka Naďa Dvorská.

Foto © Milan Wagner 64d5b6ec

Název Dobře odtajněný Miroslav Horníček je parafrází jedné ze slavných Horníčkových knížek a audioknih Dobře utajené housle. Box 3CD-MP3 obsahuje zvukové záznamy z let 1952 až 2002 v celkové délce 30 hodin, 2 minuty a 23 sekund.

Foto © Milan Wagner d66510b7

V pátek 11. května od 15 hodin se uskuteční na mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy 2018 v Sále audioknih veřejná prezentace kompletu Dobře odtajněný Miroslav Horníček. Na osobní setkání s Miroslavem Horníčkem zavzpomínají Vladimír Just, Přemysl Rut a další, uvádí Jakub Kamberský.

1f868ea6

Foto: Supraphon / Milan Wagner