K 88. narozeninám dostane Hana Hegerová tři unikátní dárky

Fanoušci zpěvačky Hany Hegerové si možná vzpomenou, s jakým šarmem slavila své sedmasedmdesátiny, kterým říkala hranaté narozeniny – a tak zcela v jejím duchu, i když bez její osobní přítomnosti, se letošní podzim ponese v oslavách jejích osmaosmdesátin – chtělo by se podle těch osmiček i s úsměvem říct, že tentokrát jde o symbol nekonečna… A to, že se pro její věrné příznivce připravuje hned několik zajímavých překvapení, sleduje zpěvačka s velkým zájmem z povzdálí svého soukromí. Mezi její letošní osmičky krásně zapadá i ta, která se počítá od roku 2011, kdy oficiálně ukončila svoji pěveckou kariéru.

Co se chystá? V pátek 6. září 2019 vydá Supraphon poprvé v kompletní nesestříhané podobě na 2CD záznam představení z Divadla Semafor s názvem Recital Hegerová +Horníček 1966. Šansony Hany Hegerové doprovodil Miroslav Horníček monology, které s obsahy písní korespondovaly a zároveň je rovnocenně, s humorem, inteligencí umocňovaly. O emocionální síle této originální dvojice, jež své mistrovství prokázala v nápadité režii Jána Roháče, se teď posluchači budou moct přesvědčit díky dvojalbu, které nahrávku přinese v remasterované podobě a s výpravným bookletem, jenž obsahuje zajímavé dobové fotografie a dokumenty.

Od premiéry 7. září budou Městská divadla pražská uvádět autorské představení režiséra Jakuba Nvoty nazvané Bez Hany (Hommage à Hana Hegerová). Inscenace Divadla Rokoko je poctou písním Hany Hegerové, která svou pěveckou kariéru začínala právě v tomto divadle. Spolu s herci Městských divadel pražských Ninou Horákovou, Tomášem Havlínkem, Petrem Konášem účinkuje Dana Marková a slovenská herecká hvězda Zuzana Mauréry.

Velký zájem rovněž vzbuzují dva velkolepé narozeninové koncerty Hana Hegerová 88 ve Fóru Karlín 20. a 21. října, kde hvězdy české a slovenské hudební a divadelní scény vzdají hold legendární šansoniérce a zazpívají z jejího repertoáru nejslavnější a nejoblíbenější písně. O živý doprovod se postará kapela klavíristy Petra Maláska ve stejném složení, v jakém dlouhá léta doprovázela samotnou Hanu Hegerovou. V prodeji jsou již jen poslední vstupenky na druhý koncert.

Teaser k albu: https://www.youtube.com/watch?v=hZOPCfjFPEw

Album: https://www.supraphonline.cz/album/505989-recital-1966

Představení Divadla Rokoko: https://www.mestskadivadlaprazska.cz/inscenace/1011/bez-hany-hommage-hegerova/

Koncert ve Fóru Karlín: https://hanahegerova88.cz/

Foto: Supraphon