Júlia Hečková se provdala do Prahy

Málokdo ví, že v osmdesátých letech velmi populární slovenská zpěvačka Júlia Hečková si vybrala naše hlavní město si za svůj domov. Nejen Darinka Rolincová alias Dara Rolins a Miroslav Žbirka žijí trvale v Praze. Od roku 1997 k nim přibyla i držitelka zlaté Bratislavské lyry a interpretka hitů Maturitné tablo, Spútaná láskou, Taliansky muzikál nebo Mesto snov. A jak se do Prahy sympatická Júlia dostala? Potkala životní lásku – Pražáka Jirku a šla za hlasem svého srdce…


„Manžel emigroval v roce 1968 do Anglie a Norska a po roce 1992 se vrátil zpět do vlasti,“ prozrazuje Júlia s tím, že jako manažer ekonom pracoval pro zahraniční firmy a tak s ním často cestovala po světě. „Posledních osm let jsme ale v Praze,“ usmívá se Júlia. Důvodem proč ukončili kočovný život bylo narození dneš už školáka Tomáše „Vždycky jsem byla rodinný typ a přála jsem si mít děti. Tomášek už chodí do školy a tak se s ním denně učím a píšu domácí úkoly,“ přiznává zpěvačka, která se v osmdesátých letech stala velkou konkurentkou tehdejší královny slovenské pop music Mariky Gombitové, která skončila po autonehodě na vozíku. A obě vynikající zpěvačky se v devadesátých letech stáhly do soukromí. Marika přestala z neznámých důvodů veřejně vystupovat i komunikovat se svým okolím a Júlia zase dala přednost rodině. Svou pěveckou profesi ostatně vždycky brala jen jako příjemný koníček. Jako absolventka umělecké průmyslovky celý život malovala a výtvarnému umění se jako koníčku věnuje dodnes.


A protože je o ni i její písničky v posledních letech zájem, tak kvůli nečekanému comebacku pendluje mezi Prahou a Bratislavou, kde se odvíjejí její hudební aktivity. „Zpívání je moc fajn, je to moje velká láska, ale mnohem cennější je pro mne moje rodina, manžel a Tomášek, který mi dělá největší radost,“ směje se Júlia, která v posledních letech připravila pro své fanoušky hned dvě alba. Prvním je dvojalbum Trinásta izba, které přináší na jednom cédéčku dvanáct nových písní a na druhém její největší hity z osmdesátých let, které mnohdy nazpívala i se svým bratrem Peterem Hečkem. Druhé album je vánoční a jmenuje se Christmas Diamonds.


V současnosti uvažuje Júlia Hečková dokonce o vlastním koncertním programu s kapelou. „Ráda bych se vrátila na koncertní pódia s kapelou jako kdysi. Nyní hodně letí osmdesátá léta a tak mám spoustu sólových vystoupení na různých akcích na halfplayback. Je to fajn, ale koncertní program s vlastní skupinou je něco úplně jiného. Bohužel to dnes nezáleží jen na mně, ale především na sponzorech. Přesto věřím, že se mi tento sen jednou splní a s kapelou zase vyrazím na velké turné nejen po Slovensku, ale i po Česku. Já jsem totiž pořád československá zpěvačka,“ dodává sympatická Júlia Nečasová, která ovšem jako zpěvačka používá své dívčí příjmení Hečková, které se tak stalo jejím uměleckým pseudonymem.

Foto: Opus