Josef Zíma: Obě kolena mám plechový!

Jan Kraus si do své televizní show pozval herce a zpěváka Josefa Zímu. Divákům nejdříve připomněl jeho tvorbu a pustil pár hudebních ukázek. Nebylo vyhnutí než připomenout »princovskou éru« Josefa Zímy a ten připustil, že je skutečně s princem z jedné slavné pohádky opravdu stále spojován.


Prý když jednou zpíval v Karlových Varech, zaslechl rozhovor dvou dívek, který probíhal přibližně takto: „Mařeno, koukej, ten dědek zpívá do mikrofonu to, co zpívá princ v pohádce!“ Přes pohádky se téma hovoru stočilo na manželku pana Zímy, Evu Klepáčovou. „Ta to s vámi taky musela mít těžké, s takovým hezounem!“ zajímal se Jan Kraus. „Ona měla stejnou profesi, s civilem, který by jenom seděl doma, by to opravdu nešlo!“


Diváky pak Josef Zíma překvapil tím, jak velký je jeho profesní záběr: „Já jsem hrál i operetu!“ a také se smíchem přidal překvapivé: „A hrál jsem i záporáky!“ Ve své profesi má prý Josef Zíma nejvíce rád spojení muziky a divadla. „Kdysi to bylo spojení i s pohybem, ale to už je dávno, kdy jsem udělal pár tanečních krůčků. „Já mám paměť na slova, na hudbu, ale naučit se nějakou choreografii…“ s povzdechem a úsměvem vysvětlil Josef Zíma.


A moderátor Jan Kraus se pak zajímal o chystané turné a Zíma mu vysvětlil, že je odloženo na jaro příštího roku. Sám sebe pak označil za mladíka, ale vůči ostatním pěveckým kolegům vyjádřil obavu, aby »tady« ještě byli. Jan Kraus chtěl vědět, zda Josef Zíma něco pro své zdraví dělá. „Dokud to šlo, tak jsem sportoval! A tak mám obě kolena plechový!“ uvedl s nadsázkou a milým úsměvem Josef Zíma, tak jako ostatně po celou dobu své návštěvy u Jana Krause.

Foto: TV Prima