Jitka Zelenková slaví 50 let na hudební scéně a dostane jubilejní platinovou desku

Nejnovější písničky z nyní vydané desky i lety osvědčené hity zazpívá Jitka Zelenková v pražském divadle La Fabrika v Holešovicích. Koncertem ve středu 14. listopadu 2018 oslaví 50 let svého působení na hudební scéně. A právě tam také převezme Jubilejní platinovou desku vydavatelství Supraphon.

Jitka-Zelenkova_2018

Letos uplynulo 50 let nejen od prvního vystoupení Jitky Zelenkové, ale i od vydání její první nahrávky na deskách Supraphonu. Byl to vinylový singl s písničkou Sun Sun, kterou zpěvačka nahrála v roce 1968 v doprovodu skupiny Pastýři Petra Hanniga. „Padesát let na scéně uteklo jako voda. Kdyby mi někdo řekl, když jsem začínala, že budu padesát let zpívat, tak bych se tomu smála,“ říká Jitka Zelenková. Svoji pěveckou dráhu spojila jednak se známými big bandy, se kterými ráda zpívá hlavně swing, ale také s výrazně komornějším doprovodem.

Kraus_Zelenkova_Smigmator_2018

Nejnovější desku, jež je postavená na silných melodiích s prvky šansonu, popu i swingu a jazzu, nazvala Intimity. „Hledala jsem slovo, které vystihne atmosféru alba. A tohle sedí přesně. Jsou to většinou americké standardy, tedy hudba, kterou jsem zpívala celý život vlastně nejradši. A věděla jsem, že až k nim budu mít české texty, budu je chtít nazpívat.“ Zvolený repertoár dává vyniknout specifické barvě hlasu Jitky Zelenkové a také jejímu frázování, jemuž vyhovuje právě tento styl hudby.

Zelenkova-Jitka_2018

Na albu Intimity spolupracovali s Jitkou Zelenkovou hudebníci: kontrabasista František Raba, klavírista Lev Rybalkin, kytarista Ivan Korený, saxofonista Tomáš Křemenák, perkusista Camilo Caller a Unique Quartet. Tuto sestavu v La Fabrice posílí ještě klavírista Pavel Větrovec. Hosty listopadového koncertu budou houslový virtuos Pavel Šporcl, zpěváci David Kraus a Jan Smigmator, kteří se také objevili na Jitčině jejím novém CD.

cover_CD_Zelenkova_Intimity

 

Vstupenky na koncert zde: https://www.lafabrika.cz/930/program/jitka-zelenkova-14-11-2018-19-30


Multilink:
https://lnk.to/JitkaZelenkovaIntimity

 

Poslechněte si duet Jitky Zelenkové s Davidem Krausem Pouhý známy zde:

 https://www.youtube.com/watch?v=8qdyUMQv4rg

 

Foto: Supraphon / Martin Kubica