Jitka Zelenková oslaví sedmdesátku novou deskou a koncertem v pražské Lucerně

Supraphon nachystal při příležitosti významného životního jubilea zpěvačky Jitky Zelenkové nové kompilační album jejích největších hitů. Album Best Of Jitka Zelenková obsahuje přes dvacet písní, které mapují její hudební dráhu. Ve výběru najdete všechny hity včetně čtyř duetů. Narozeninové album vyjde sedm dní před zpěvaččinými kulatinami na CD i v digitální podobě.

Věk se u dam obvykle neprozrazuje, v případě zpěvačky Jitky Zelenkové tak ale lze učinit bez obav, protože letošní sedmdesátku by jí hádal málokdo. O své skvělé formě, životní energii i stálé chuti do zpívání přesvědčí všechny fanoušky novým albem Best Of Jitka Zelenková a vánočně narozeninovým koncertem v pražské Lucerně, který se bude konat 30. listopadu 2020.

Velkou retrospektivu písní Jitky Zelenkové si lze poslechnout díky výběrovému albu už nyní. Zpěvačka sama vybrala a sestavila jednadvacet zásadních písní, které lemovaly její uměleckou kariéru. „Vycházela jsem z toho, jaké písničky si za ta léta nejvíc oblíbili posluchači. Dalším kritériem bylo, které skladby nejvíc fungují na koncertech, ale hlavně to je průřez všemi mými alby od roku 1979,“ upřesňuje Jitka Zelenková výběr písní. Sametový hlas Jitky Zelenkové je od začátku sedmdesátých let všeobecně známý především díky řadě kvalitních nahrávek vzniklých z dlouholeté spolupráce s Orchestrem Ladislava Štaidla, Big Bandem Felixe Slováčka a s dalšími orchestry a muzikanty.

Repertoár Jitky Zelenkové je žánrově pestrý a zahrnuje pop, swing i šanson. Vždy si pečlivě vybírala nové písničky a zvláštní důraz kladla na texty. Především díky svému dvornímu textaři Eduardu Pergnerovi má na svém kontě songy, jejichž slova si vybaví snad každý – Bez lásky láska není, Ty mně smíš i lhát, Rád, Máme si co říct, Smůla bude v tom … Všechny velké hity jejího života včetně duetů s Karlem Gottem, Karlem Černochem, Karlem Zichem a Davidem Krausem jsou zařazeny na tomto sampleru. „Vždycky když jsem připravovala duet, řídila jsem se jedinou věcí, aby k sobě hlasy dobře ladily. Ke třem skvělým Karlům (Gottovi, Černochovi, Zichovi) přibyl David Kraus, kterého jsem si vybrala před několika lety, když jsem ho slyšela zpívat známý standard Mona Lisa od Nat King Colea. Skvělá příležitost se nám naskytla, když jsem natáčela album Intimity. David byl jasná volba pro krásný duet Pouhý známý,“ dodává Jitka Zelenková ke čtyřem duetům, vybraným na narozeninové album.

Album Best Of Jitka Zelenková vychází v pátek 29. května 2020 na CD i v digitálních formátech.

Teaser ► https://youtu.be/nbBqGG0zVns

 

Multilink k albu: https://lnk.to/JitkaZelenkovaBestOfPR

Foto: Supraphon / Lenka Hatašová