Jitka Smutná: I bloudění je poučné a smysluplné

Vínem z exotického Libanonu, pravlasti vinařství, si připila herečka Jitka Smutná na úspěch knihy Kouzelná mapa kanadské autorky Colette Baron-Reidové. Křtilo se v pražském Vino-klubu, jedné z největších on-line vinoték v zemi, která nabízí přes 3000 vín z mnoha krajin světa. Herečka se stala kmotrou nejen bestselleru, ale i věšteckých karet. Ty vycházejí současně s knihou.

Kouzelná mapa je výtečným průvodcem po nevyšlapaných cestách nejrůznějšími krajinami lidského života. A o nich ví Jitka Smutná svoje. „Mockrát jsem v životě zabloudila a neviděla směr, cítila jsem jen setrvačnost chůze a zpět se dostávala až po intenzivním pátraní. Radila jsem se s knihami i přáteli. Často jsem pak zjistila, že kdybych dokázala poslechnout svou intuici, nemusela jsem bloudit tak dlouho. Nicméně i to bloudění je poučné a smysluplné samo o sobě,“ říká Jitka Smutná, matka dvou šikovných dětí Terezy a Jakuba, která se před deseti lety rozhodla ke společnému životu se ženou, spisovatelkou Petrou Braunovou. „Do své současné životní krajiny jsem přišla z krajiny jabloňového sadu mateřství, které mě velice bavilo,“ dodává extrovertní a osobitá žena, které jsou blízké myšlenky udržitelného rozvoje i citlivého vztahu k půdě a přírodě.

Každá krajina má svůj smysl
Jak najít správnou cestu vlastním životem? A jak potkat štěstí? Kniha Kouzelná mapa pomáhá najít smysl a magii našeho životního příběhu. Popisuje také mocné síly, které naše cesty předurčují. Každému nabízí i symbolickou mapu, jejíž pomocí dokážeme lépe určit, kde právě jsme, kam směřujeme a kde hledat nové, pozitivní cesty do budoucna. Nakladatelství Synergie vydává současně s knihou i padesát dva vykládacích karet spolu výkladovým slovníkem. Ten význam knihy rozšiřuje a doplňuje.
Kniha i vykládací karty nás informují o naší situaci, kterou – zaslepeni radostí či strachem – nemůžeme sami vidět a posoudit objektivně. „Země se točí, planety obíhají kolem Slunce, a stejně tak i vy se na své cestě pohybujete a zároveň se mění i vše okolo vás. I nejhorší frustrace a neštěstí je ale jenom »místo«, jeden bod. A kniha ukazuje, jak se posunout k lepšímu,“ uvádí Reidová.


Ať už se tedy nacházíme ve Vyprahlé poušti, v Údolí ztrát či na úpatí nehybné Hory, Kouzelná mapa nás informuje a laskavě vede. A také varuje před zkratkami či oklikami, abychom neztratili vytčený cíl. Především nás ale povzbuzuje, protože pomáhá pochopit, v jaké životní situaci jsme se právě ocitli a pochopit její smysl. Podle Colette Baron-Reidové se totiž na každém místě něčemu naučíme.
„Kdykoli přijdete na místo odpočinku, toužíte jít dál, protože život bez pohybu není možný,“ moudře dodává spisovatelka a jasnovidka, která pracuje také jako intuitivní poradkyně. Sama prožila bouřlivé mládí, ale svůj život nakonec dovedla do klidné a šťastné krajiny svojí současné rodiny. Nyní vede semináře, účinkuje v rozhlase a nahrává meditační CD. Žije v Sedoně v Arizoně se svým manželem a dvěma dětmi.

Kouzelná mapa
autor: Colette Baron-Reid
přeložila Denisa Štrbová
280 stran
cena: 299,- Kč
Vychází i v elektronické podobě.

Foto: www.synergiepublishing.com