Jiří Mádl: Chcete vidět pořad, kde se nevaří ani nevraždí?

Vvíte, co mají společného Leonardo da Vinci, Vojtěch Kotek a Jiří Mádl? Nejen, že všichni tři muži patří mezi ty všestranně nadané jedince, nyní se diváci s oblíbeným hereckým duem budou vídat v novém pořadu, jehož název se inspiroval právě jménem proslulého vědce a experimentátora Leonarda da Vinciho. První díl naučně zábavného pořadu davinci uvidíte již tento čtvrtek 19. ledna ve 21.35 hodin na Primě.

TZ davinci 02

V pořadu davinci se lidé hodně dozvědí a občas se budou pěkně divit. Je něco, co jste si jako dítě myslel, a ono to bylo jinak?
Já si vždycky myslel, že když mi nějaká holka neopětovala lásku, že toho bude krutě litovat. Teď už jen potřebuju zjistit, jestli tomu tak u všech je.
Co vám dávalo ve škole nejvíc zabrat?
Rozhodně nejvíc matematika. Dodneška mám sny, že mám všechny předměty uzavřený, jen matiku ne, a oni strašej, že mě nepustí k maturitě. Jinak asi nic, já byl docela šprt.

Který obor kromě filmu vás nejvíc zajímá?
Parazitologie. Je to podle mě obor, který nás může zachránit, protože princip »začít vnímat nepřítele jako přítele« bude jednou nevyhnutelný.

TZ davinci 03

Jak se těšíte na další spolupráci s Vojtou?
Těším se moc, nepracovali jsme spolu asi pět let, tak budem nabitý. A nebo taky ne. (smích)

Jak vzpomínáte na vaši první spolupráci, když jste točili Snowboarďáky?
Jo jo, pamatuju si toho dost. Bylo to moje filmový »poprvé«, všechno si pamatuju. Z těch dalších filmů už toho hodně zapomínám.

Jak se od té doby podle vás Vojta změnil?
Vojta vypadá jako dospělej chlap, a dokonce tak občas i mluví.

davinci - logo
A jak vy?
Já ne.
Kdybyste měl Vojtu popsat třemi slovy, jaká by to byla?
Kafe, kamera a cigáro.

TZ davinci 01
Čím se nyní zabýváte mimo natáčení davici?
Připravuju svůj další film, ke kterému jsem napsal scénář. Byl jsem kvůli tomu teď i ve Státech, ale to je ještě běh na dlouhou trať. Nejbližší projekt mě čeká teď 18. února, kdy jsem patronem Dne dětské onkologie, která se koná na náměstí Václava Havla čili na dřívější piazzetě Národního divadla. Doufám, že se tam s vámi se všemi uvidím.
Čím byste nalákal lidi k obrazovce na pořad davinci?
Chcete vidět pořad, kde se nevaří ani nevraždí? Přepněte na nás!

Foto: TV Prima