Jiří Dvořák je teď neúspěšný herec!

Jiří Dvořák dostal v novém primáckém seriálu Svatby v Benátkách úlohu Ivana Drozda, herce, kterému se v profesi moc nedaří. Co ho na této roli zaujalo? „Ivan ne že by neměl talent, jen se mu momentálně v profesi moc nedařím,“ říká o své roli neúspěšného herce Jiří Dvořák.


Ivan je starší bratr Olgy (Petra Hřebíčková). Zatímco ona je praktická a schopná, jemu se moc nedaří. Ivan je trochu nezodpovědný chlap, zvyklý si užívat a neřešit, kdo platí účty. Zatímco otec Alois (Ladislav Potměšil) se s ním kvůli tomu dostává do sporů, matka Libuše (Hana Gregorová) se ve svém synovi jen vidí. Uměleckou duši má totiž po ní. A syn slabosti své matky pro něj dost zneužívá. „Ivan ne že by neměl talent, jen se mu momentálně v profesi moc nedaří. A pokud se mu náhodou dařit začne, vždycky se stane něco, kvůli čemu o práci přijde. Matka mu tajně nadržuje, protože má také ráda divadlo, tak pečlivě dokumentuje jeho kariéru. Neřekl bych, že Ivan je prevít, spíš smolař, trochu nezodpovědný a nevyzrálý, prostě umělecká duše, ale v podstatě sympaťák. Ve snaze získat peníze pro svou rodinu se dostává do nejrůznějších potíží, takže začne mít problémy i doma. Ve své ženě Marice má oporu, ale dcera jím bohužel jako správná puberťačka opovrhuje. Musím říct, že ztvárnit herce, navíc neúspěšného, je pro mě poměrně lákavé téma, protože takovou roli jsem ještě nehrál. A byl to jeden z důvodů, proč jsem ji přijal,“ říká Jiří Dvořák.


Zmiňovanou manželku Mariku mu v seriálu hraje Miroslava Pleštilová. Potkala už se tato dvojice někdy před kamerou? „Pokud mě paměť neklame, tak ne,“ říká Jiří Dvořák.

Foto: TV Prima