Jiří Adamec: Silvestr na televizních obrazovkách musí být jiný

Silvestr na pláži televize Prima režíruje z aquaparku Jiří Adamec a na obrazovkách se poprvé objeví v sobotu 31. prosince již v 19 hodin. Ve vodním světě se objeví spousta zpěváků v čele s Karlem Gottem a Lucií Bílou. Proč přijal Jiří Adamec nabídku režírovat právě Silvestr »od vody«? „Protože tato silvestrovská show je netradiční. Je to kategorie, která ve světě nemá obdoby. Pouze u nás v Čechách je typické, že se silvestrovským večerem zabývá televize,“ říká Jiří Adamec.


„Prostředí je vedle účinkujících rozhodující veličinou. V době, kdy je za okny našich domovů sychravé a nevlídné počasí, snaží se mnozí odjet za sněhem do hor či za teplem do jižních krajů. Pro ty, kteří z nejrůznějších důvodů zůstanou zde, jsme připravili zajímavou alternativu. Je přece báječné, obléci si plážové oblečení a vyrazit na Silvestra do příjemného, teplého, atmosférou sálajícího prostředí. Proto mne zaujala myšlenka, udělat Silvestra v tom nejatraktivnějším místě svého druhu u nás. Myslím, že i televizní diváky bude prostředí Aquaparku v Čestlicích hodně bavit.
Také spojení talentů s hvězdami showbyznysu, jakými jsou Karel Gott, Lucie Bílá, Petr Kolář, ale i s těmi, kteří prostřednictvím televizních talentových soutěží do šoubyznysu teprve vstupují. Nejlepší z nich budou partnery nejzářivějších hvězd. Silvestrovská noc se nestane pouze televizní show večera, ale prostřednictvím kamer pozveme diváky do tohoto, tropickou atmosférou naplněného rozdováděného prostředí během Silvestra, celkem pětkrát,“ říká režisér Jiří Adamec, který režírovel televizní Silvestry před desíti lety.


„Není to celých deset let. Od té doby se ale show a muzika změnila. Také diváci jsou jiní, takže Silvestr na televizních obrazovkách, zejména takový, jaký připravujeme, musí být jiný. To, co fungovalo na přelomu tisíciletí na Nově, by dnes již diváky nepřilákalo. Takže se nechme překvapit, jestli to, co jsme pro ně letos vymysleli, bude stejně úspěšné, jako tehdy.“
Mezi účinkujícími bude i houslista Pavel Šporcl, kterému se Silvestr v netradičním prostředí vodního ráje a tepla moc líbí. „Je to skvělý nápad na netradiční prostředí. Alespoň se budeme moci v období  kruté zimy ocitnout na chvilku v teple u moře,“ uvedl Pavel Šporcl, který v silvestrovské show zahraje skladbu Violin 1st ze svého nového alba nazvaného Sporcelain, kterou i zkomponoval.

Foto: TV Prima