Jeden z nejlepších světových Beatles revivalů The Backwards vystoupí v Brně

Koncem května rozezní sál brněnského Sono Centra písně slavné britské čtveřice The Beatles. Tato formace si za pouhou dekádu svého působení na hudební scéně získala obrovskou popularitu u fanoušků, uznání kritiků i komerční úspěch. Zapsala se nesmazatelně do historie pop music a její hudba je nesmrtelná. O tom svědčí fakt, že i po rozpadu je hudba The Beatles hraná, a to nejen v rozhlasovém éteru, ale i naživo. Kdybychom chtěli spočítat revivalové skupiny Beatles celosvětově, patrně bychom se nedopočítali. Do Brna ale pozvali jednu z nejlepších. V úterý 29. května 2018 od 20 hodin v Sono Centru vystoupí slovenská partička The Backwards.

Backwards foto1

Kapela The Backwards se v Sono Centru představí s novou hudebně – vizuální show s názvem Love Songs. Na koncertu zazní průřez milostnými hity kapely Beatles, písně veselé i melancholické, rychlé i pomalé. Za svoji více než dvacetiletou kariéru The Backwards nastudovali přes sto písní Beatles. Součástí programu je také několik kostýmových převleků. Těšte se na strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles.

Košická skupina The Backwards začala svou kariéru v roce 1995 původní tvorbou, poté ale přišlo spontánní rozhodnutí věnovat se hudbě své nejoblíbenější skupiny – Beatles. První koncertní vystoupení se konalo v září 1996 a první úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Těmi zásadními však byla dvě vítězství na Světovém Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. V roce 1998 obsadili první místo v konkurenci 36 kapel z celého světa, v roce 2003 za sebou nechali dokonce 44 kapel.

backwards1

Backwards také ztvárnili Beatles ve stejnojmenném divadelním představení na Nové scéně v Bratislavě, které se dočkalo více než stovky repríz. V podobném projektu »Brouci« – muzikálovém představení inspirovaném Beatles – účinkovali rovněž v pražském Divadle Spirála. Dalším projektem tohoto typu bylo hudebně-taneční představení Beatles na scéně Národního divadla moravskoslezského v Ostravě v roce 2003.

Kapela absolvuje ročně mnoho koncertů, vystoupení na veřejných i soukromých akcích různého charakteru a populární se stala i díky vystoupením v hudebně – zábavných pořadech všech našich televizí. Tradicí se už stalo každoroční podzimní turné po České republice. Skupina pravidelně koncertuje v USA, kde stihla odehrát koncerty ve 23 státech, hrála také jako předkapela rock`n rollové legendy Little Richarda a několikrát se zúčastnila největšího amerického Beatles festivalu Abbey Road On The River. V roce 2007 několikrát vystoupila také v slavném liverpoolském Cavern clubu, kolébce Beatles. Máte-li rádi hudbu slavných Brouků, pak není co řešit. V úterý 29. května 2018 totiž nesmíte chybět v brněnském Sono Centru, jehož prostředí, zvuk a akustika ještě umocní skvělý zážitek.

TheBackward-2018-Brno

Sona Beatles Night 2018 with The Backwards (SK)

29. 5. 2018 od 20 hodin

Sono Centrum, Brno

www.brnokoncert.cz

Foto: www.brnokoncert.cz