Je tu nový kalendář Pirelli! Víme, kdo v něm pózuje!

Prestižní kalendář Pirelli patří mezi fenomény uměleckého a kulturního světa. Všech 43 předešlých ročníků je jistou oslavou ženské krásy zachycenou v různých koutech světa. Každý ročník nese specifický rukopis svého autora sledujícího vybrané téma.

Nicole Kidman
Nicole Kidman

Letošní kalendář byl dílem Annie Leibovitz, která si za objekt zájmu vybrala úspěšné ženy. Autorem kalendáře pro rok 2017, jehož česká premiéra se odehraje 6. prosince 2016, je fotograf Peter Lindbergh. Tento známý Němec fotil kalendář pro Pirelli už v minulosti, a to ročníky 1996 a 2002.

Penelope Cruz
Penelope Cruz

Do nadcházejícího kalendáře obsadil známé hollywoodské herečky – Nicole Kidman, Penelope Cruz, Umu Thurman, Julianne Moore či Kate Winslet. Kalendář vznikal v Los Angeles, New Yorku, Londýně, Berlíně a na pláži poblíž francouzského města Le Touquet. Lindbergh dal tentokrát přednost přirozenosti, tedy pravému opaku prefabrikované dokonalosti, na kterou jsme zvyklí z obálek lifestylových časopisů.
České zastoupení společnosti Pirelli i letos tradičně věnuje jeden výtisk jinak neprodejného kalendáře do charitativní dražby, která proběhne 12. prosince 2016 na serveru iDnes.cz. Výtěžek bude věnován Masarykovu onkologickému ústavu v Brně.

Kate Winslet
Kate Winslet
Uma Thurman
Uma Thurman
Robin Wright
Robin Wright

Foto: Pirelli Tyre (Suisse) S.A. – Czech