Jaromír Hanzlík: Proboha, v čem to žijeme? To je strašný!

Kriminální thriller Gangster Ka, který vstoupí do kin 10. září, je natočen podle námětu Jaroslava Kmenty, jenž je autorem knihy Padrino Krejčíř. Jaromír Hanzlík v něm vytvořil postavu starého Kraviece. A jak přiznává, Gangster Ka ho doslova »dostal«.

DSC01517
„Když jsem si přečetl scénář, tak jsem hned volal režisérovi Janu Pachlovi a říkám mu: ,Prosím vás, já jsem myslel, že je to na základě skutečných událostí. Ale tohleto? To je fikce, že jo?ʻ A on povídá: ,Ne, to není fikce. To je z větší části realita.ʻ A já na to: ,Proboha, v čem to žijeme? To je strašný.ʻ Takže uznávám: úplně jsem se z toho zpočátku orosil,“ přiznal Hanzlík.
„A když mi teď producent Adam Dvořák ukazoval pracovní verzi prvního filmu, tak jsem si říkal: ,Až to lidi uvidí, tak se zhrozí. ʻ Tohle je strašně silný film. Navíc je to kauza, která je stále otevřená. Myslím, že diváci budou mít otevřená ústa. Takže musím vysmeknout poklonu autorům za pěkný scénář a děkuji, že se režie ujal Honza Pachl. Je nesmírně šikovný,“ pochvaloval si Hanzlík. „Rád bych také pochválil celý tvůrčí tým. Je to vážně skvělý scénář, výborný režisér a vynikající herečtí partneři. I když tam hraji malou roli, tak pro mě to byl svátek,“ dodal.
A nakonec ještě poslal malý vzkaz autorovi předlohy a spoluscénáristovi Jaroslavu Kmentovi: „Hrozně rád se s ním uvidím. Ale mám o něj strach, aby ho do té doby nezabili. Přece jen to prostředí, ve kterém se pohybuje, není přívětivé.“

DSC01489

Synopse filmu:
Radim Kraviec alias Káčko se vyznačuje vysokou inteligencí a talentem pro dokonalý podvod. Kde jiní sahají po zbrani, on využívá lsti a armády právníků i monstrózního kapitálu. Mrknutím oka okrádá stát o miliardy korun. Je si ale dobře vědom hranice, kterou nesmí překročit. Tou hranicí je fyzická eliminace kohokoliv ze svého okolí. Díky kontaktům na politické scéně chystá Kraviec triumfální majstrštyk – ovládnutí ČEPRA, společnosti kontrolující veškeré zásoby pohonných hmot v republice. Když to vyjde, bude to »obchod« století.
Káčka nečekaně zradí jeho pravá ruka, Albánec Dardan Cirkel, který spolupracuje s hospodářskou kriminálkou. Nemožné se stává skutečností. Nepolapitelný tunelář Káčko končí ve vazbě, státu jsou zachráněny miliardy korun. Zatím… Protřelý Kraviec se díky šikovným právnickým kličkám dostává velmi rychle na svobodu. Jeho opatrnost a chladně kalkulující mysl nenávratně mizí. Rozjíždí nelítostnou mašinerii pomsty. Káčko překračuje pomyslnou hranici od finančního zločince k nelítostnému řezníkovi…

DSC01462
Gangster Ka zkoumá mechanismus organizovaného zločinu, vnáší světlo do šesti miliardového tunelu a snaží se objektivně ukázat zrod skutečného gangstera.
První část Gangster Ka se soustředí na události okolo postavy Káčka na území ČR, druhá část Gangster Ka: Afričan, která vychází z Káčkovy exilové anabáze, vstoupí do kin 26. listopadu 2015.

Podívejte se na trailer zde:

Foto: www.gangsterka.com

FB_post_chalupari