Janek Ledecký: Asiaté mají rádi, když je v hlavní roli muzikálu chlap!

Moderátor Jan Kraus přivítal ve své teklevizní show Janka Ledeckého, jehož muzikál Hamlet měl nedávno premiéru v Japonsku a v Koreji. „Jak se to stalo, že se to do Japonska dostalo?“ zajímal se Kraus. „Do Koreje se to dostalo na DVD, viděla to korejská producentka a líbilo se jí to. Pak na tom čtyři roky pracovala a pozvala na první premiéru svoje známé z Japonska. Ti to viděli ještě několikrát, až jsme to nakonec dotáhli k nedávné premiéře,“ vysvětlil Janek. „Dá se říct, že jsi nejasijštější ze všech českých skladatelů,“ podotkl moderátor. „Co máš vyzkoušené, že mají ti Asiaté rádi?“ chtěl vědět moderátor. „Třeba mají rádi, že je v hlavní roli chlap,“ prozradil překvapivě Janek.


Jan Kraus se vyptával, proč zase chystá premiéru Hamleta v Praze. „Ty budeš teď pořád dělat Hamleta?“ divil se moderátor. „Chceme teď ukázat v Česku tu americkou verzi, kterou znají ve světě,“ vysvětlil Janek. Probrali s Jankem, proč je »takový maniakální horal« a jezdí stále na hory. „Já jsem tam právě třeba toho Hamleta napsal, tam je totiž klid,“ vysvětlil Janek. Jana Krause zajímalo, na kolik stupňů si Janek vytápí dům na horách. „Když má někdo rád hory a zimu, tak proč si teda doma topí?“ rýpnul si moderátor. Janek vysvětlil, že si doma ve Špindlu topí, a to obvykle dvě nůše dřeva na den. „A co dětičky, když je v domě potkáš, nosí bundičku?“ rozesmál moderátor diváky. Janek vyprávěl o dceři Ester, která jezdí závodně na snowboardu, a díky aktivitám svých dětí mají s manželkou momentálně »dělenou rodinu«, protože se každý věnuje jednomu dítěti.

A Jana Krause i zajímalo, jak Janek Ledecký vnímá posun v hudbě, například technologicky. „S hrůzou jsem čekal, s čím přijdou moje děti. Jonáš byl v sedmičce, když slyším z Jonášova pokoje Led Zeppelin… Takže od té doby jsem klidný, protože vidím, že už se to nikam posouvat nebude, že prostě zůstane dobrá nebo špatná hudba,“ vysvětlil Janek.
Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání: hudební skladatel, textař, zpěvák a producent Janek Ledecký, herečka Vica Kerekes a novinář Tom Nicholson. Kde se rodí muzikály? Proč se v Maďarsku netočí pohádky? Změní se po Gorile Slovensko? Premiéru dalšího dílu druhé série Show Jana Krause uvidíte v pátek 2. března ve 22.10 hodin na Prima family.

Foto: TV Prima / Dagmar Hájková