Jana Stryková: Stále ještě kojím, takže IQ jde dolů!

Herečka Jana Stryková byla hostem televizní Show Jana Krause. Hraje v divadle, v seriálech i ve filmech. „Já hraji ale především doma, jsem maminka,“ přesunula téma rozhovoru ke svému ročnímu synovi Jana a moderátor se zajímal o to, že má stejně jako on syna jménem Jáchym. „S vámi ho ale nemám!“ ujistila herečka. „To víte, nemůžu stíhat všechno,“ upozornil na svou zaneprázdněnost Jan Kraus a naparoval se i tím, že kromě toho i vaří atd.


A hned se také zeptal na jednu Janinu roli, kdy jí partnera hraje jeho syn. „Jak se vám s ním hraje?“ „Výborně, co vám mám povídat, úžasný talent!“ nešetřila chválou Jana. A když moderátor zmínil její účinkování v divadle Studio DVA, kde hraje i s jeho manželkou Ivankou Chýlkovou, Jana zareagovala briskně: „Úžasná žena!“ Jan Kraus se rozplýval a komentoval to slovy: „Konečně vás pozvali!“ Vzpomněl pak, že Jana zastoupila v jednom představení Ivanu Chýlkovou, zvládla to skvěle a prý někde prozradila, že se uklidňuje počítáním.


A Jana Krause právě zajímalo, jakým počítáním. „Já si počítám Bělouna. František Běloun, to je matematika, já jsem ji i vyučovala při studiu…“ vzpomínala herečka a Jan Kraus netušil, o jakou matematiku jde. Jana Stryková ho uklidňovala, že to ničemu nevadí, to bylo kdysi v pravěku, když bývala tahle kniha. „Tak pokud vy jste studovala v pravěku, tak já někdy v paleolitu,“ hrozil se Jan Kraus. Zajímal se pak o to, jakou má Jana paměť, zda se dobře učí například texty. Potvrdila mu to, ale prý stále ještě kojí, takže IQ jde dolů – ale oproti tomu je zase šťastnější, protože hormony pracují za ni…

A Jan Kraus ji doplnil: „Čím je člověk hloupější, tím má větší šanci být šťastný!“ A Jany Strykové se ještě optal: „Když žena kojí, tak jde její inteligence dolů? To by musela být má maminka, která kojila pět dětí, analfabet!“ A došlo k dalšímu velmi zajímavému tématu, kdy Jana Stryková Janu Krausovi vysvětlila, jaké otázky je ideální s mužem řešit po sexu – a dala mu i konkrétní příklad!

Foto: TV Prima