Jan Slabák se zapovídal s brněnskou primátorkou Markétou Vaňkovou

K vzácnému setkání bývalého kapelníka Moravanky Jana Slabáka a brněnské primátorky Markéty Vaňkové, došlo v závěru ledna u příležitosti udílení cen Města Brna. Jan Slabák jako oddaný brněnský patriot toho měl čelní představitelce města hodně co říci.

Jako první přišla na přetřes Slabákova životopisná kniha Pan Moravanka. „Byl jsem moc rád, že jsem mohl paní primátorce osobně poděkovat za to, že knize udělila svou záštitu. Když jsme o ní spolu s autory vloni v létě požádali, byla první, kdo se ozval a její reakce byla velmi rychlá. Nesmírně si toho považuji, protože Brno považuji za svůj domov,“ svěřil se TopVIP.cz Jan Slabák s tím, že v jihomoravské metropoli vystavěl za svůj život tři domy.

 

„Nikdy mě ani nenapadlo, že bych se přestěhoval jinam. Já mám Brno prostě rád. Jižní Morava je zkrátka můj domov a rád jsem se sem vracel ze všech zájezdů s Moravankou. A že jich bylo a po celém světě!“ směje se Slabák.

Celobarevná biografická kniha o životě a díle Jana Slabáka vyšla vloni před Vánoci a na pultech knihkupců je stále k dostání. „Vídám ji v knihkupectví a už mám i zpětnou vazbu od kamarádů, kolegů i úplně náhodných lidí, kteří ji četli. Jsem rád, že se ji podařilo dát dohromady, protože Moravanka toho za dobu své padesátileté existence udělala opravdu hodně a jsem moc rád, že to ocenila i paní primátorka Vaňková, za což ji děkuji,“ dodal Jan Slabák.

Foto: archiv