Jan Kraus se předvedl v roli řezníka!

Do dnešního dílu Show Jana Krause přijali pozvání: herec, fotograf a básník Marek Vašut, česká skladatelka, zpěvačka, textařka a výtvarnice Vladivojna La Chia a řezník, který chce být televizní hvězdou, František Kšána. Jak se Markovi Vašutovi podařilo vysoudit milion korun? Po kom má zpěvačka Vladivojna La Chia své extravagantní jméno? A jak půjde Janu Krausovi role řezníka pod taktovkou Františka Kšány? Uvidíte již dnes v Show Jana Krause v původním vysílacím čase ve 22.10 hodin na Primě.


Jan Kraus dnes večer ve své show přivítá herce Marka Vašuta a připomene mu, že spolu začínali ve filmu Káťa a krokodýl. „Já si tě pamatuju. Já jsem byl zvyklý, že se ve filmech, ve kterých hraju, neobjevuje žádná konkurence, a najednou se tam objevil nějaký chlapeček Vašut… Ale já tě tady vítám hlavně jako člověka, kterému se v Čechách poprvé podařilo vyhrát nad bulvárem a vysoudit částku, která už vypadá opravdu jako pokuta, a to milion korun. Tak ti gratuluju,“ řekl moderátor Marku Vašutovi. Proberou, co ho v bulváru tak rozlítilo, a pak Marek popíše genezi svých dlouhých soudních sporů a vysvětlí, na čem ztroskotal jeho předešlý soudní spor s bulvárem: „U soudu byly takové »tři přadleny«, jak jsem si je pojmenoval, a ony daly za pravdu druhé straně. Ale vloni šly naštěstí do důchodu, tak jsem teď vyhrál,“ vysvětlí Marek Vašut. Nabídne se pak, že moderátorovi a divákům přečte některá znění zákonů. „Jestli je to vtipný, tak to přečti,“ souhlasí moderátor. Druhým hostem bude zpěvačka a výtvarnice Vladivojna La Chia, o jejímž jméně si Jan Kraus myslel, že je to jméno umělecké. „Já jsem po tatínkovi, který byl Vladivoj,“ vysvětlí Vladivojna. „La Chia – to mám zase po předcích z italské strany.“ Se sympatickou herečkou proberou styl hudby, který dělá – »vladivojštinu«, zaměří se i na Vladivojninu teorii, že měsíční znamení ovlivňují lidi. Zpěvačka se také svěří se svou oblibou Ostravy, ze které pochází. „Já mám ráda i ten její smrad,“ dodá Vladivojna. „Proč vlastně neprodávají plechovky s ostravským smradem, třeba na cestu pro Ostraváky?“ nadhodí moderátor.


Posledním hostem bude řezník Františka Kšána, který „je přesvědčený o tom, že by lidé měli vědět více především o hovězím mase, a tak přinesl půlku prasete,“ uvede Jan Kraus na jeho adresu. Pan řezník rád mluví a při tom pracuje – a v Show Jana Krause to předvede v reálu. Moderátorovi oblékne zástěru, aby mu mohl pomoct s bouráním. „Přefikněte si kus sádla,“ vyzve Jana Krause. Pak začne porcovat prase a diváky naučí, jak se jednotlivé části jmenují a na co jsou dobré. A co si myslí o vegetariánech?

Foto: TV Prima / Dagmar Hájková