Jan Cina: Měl jsem velké plány, které se vůbec neuskutečnily

Mladý herec Jan Cina přijal pozvání do televizní Show Jana Krause, který svému hostiteli předá jako malou pozornost láhev březové mízy, doprovázeje to vychvalováním jejích blahodárných účinků. „Mělo by vás to pročistit a obnovit,“ říká herec a vysvětluje, že on sám se po Velikonocích cítí dost přejedený.

„Mám pocit, že toho bylo hodně, jedl jsem hodně bílého pečiva, beránků, mazanců a necítím se kvůli tomu úplně dobře, a tak mi taková očistná kúra dává smysl.“ Zatímco se bude na pódiu koštovat březová voda, otevře Jan Kraus téma mileniálů, tedy takzvané generace Y neboli lidí narozených po roce 1982, a trendů, které se jich týkají, respektive to, že se prý více než předchozí generace zaměřují na volný čas, práci berou jen jako snadný způsob, jak zaplatit účty, méně hledají práci dle »smyslu«, ale více cílí na vysoké finanční i společenské uznání.

„Někdy mám pocit, že mám do toho mileniálství ještě daleko, že jsem takové dítě, které se ještě nerozkoukalo a neví co, jindy si zase přijdu jako velmi zralý muž, kterému ujel vlak. Vidím, že těch možností je mnohem víc, a asi mi přijdou – ve srovnání s generací, která to nezažila – samozřejmé,“ reaguje na to Jan Cína, narozený v roce 1988.

A jak prožívá současný stop stav svého povolání? „Jsou to různé fáze. Před rokem na jaře to byla fáze štěstí a úlevy, že konečně přišel po dlouhé době odpočinek, že jste doma, spolu. Začal jsem být strašně kreativní a vymyslel jsem skvělé věci, měl jsem velké plány, které se vůbec neuskutečnily,“ popisuje své pocity. „Na podzim to začalo upadat a všechno bylo o něco temnější. Nyní, když si člověk uvědomí, že už je to rok, ještě to doléhá, ale teď na jaře je zase fajn.“

Změna prý pozoruje také v denním rytmu. „Jsem spíše noční tvor, ale teď se mi to nějak změnilo tou dobou, a večer jsem hrozně unavený. Což vůbec nechápu. Tím, že jsme byli zvyklí večer hrát, vůbec nevím, jak to budu dělat…“ prozrazuje své obavy, ke kterým se s velkým pochopením hlásí i ostatní. Zavzpomínal rovněž na své cesty do zemí, kde jsou prý lidé skutečně šťastní, což ale rozpoutá diskusi o uhlíkové stopě, a tak se na závěr ještě dozvíme, co oblíbený herec dělá pro to, aby byla ta jeho co nejnepatrnější.

 

Foto: TV Prima