Iveta Bartošová ve studiu: Po měsících opět zpívá!

Zpěvačka Iveta Bartošová se po dlouhých měsících vrátila do nahrávacího studia. A ne ledajakého. Vokály k filmu Hranaři, který bude mít premiéru 1. prosince 2011, Bartošová nazpívala v nahrávacím studiu tragicky zemřelého hitmakera Karla Svobody, které nyní provozuje jeho syn Petr.


„Nebyla jsem tady deset let. Mám na toto studio mnoho krásných vzpomínek. Dva roky jsem navíc bydlela hned vedle ve vile Ládi Štaidla, takže jsme byli se Svobodovými sousedi,“ zavzpomínala hned při vstupu do studia zpěvačka, která poprvé v životě zpívala vokály k filmové muzice.
„Měla jsem dlouhou pauzu. Navíc jsem nemohla cvičit, protože jsem byla nemocná. Měla bych pak uzlíky na hlasivkách a to se nesmí. Proto jsme se po prvním dni, kdy jsme udělali několik verzí, se kterými byli sice ostatní spokojení, ale já ne, rozhodli, že se do studia vrátím za několik dní a byl to opravdu dobrý nápad, protože jsem měla víc času hlasivky procvičit. Nakonec to zní úžasně. Bylo to poprvé, co jsem dostala zakázku nazpívat vokály k filmu, ale jsem za ni ráda. Byla to úžasná zkušenost, Zdeněk Merta odvedl úžasnou práci, takže doufám, že se výsledek bude všem líbit,“ dodala trojnásobná Zlatá slavice.

O filmu Hranaři
Nový český temný thriller o korupci a politice se odehrává v české současnosti, kterou pokrývá dokonalá pavučina vzájemně propojených kšeftů a kšeftíků. Mnohem jemnější a nenápadnější, než byla ta v éře Mrázků a Krejčířů. Samozřejmý systém vratek, respektive skrytých provizí, automaticky funguje na všech úrovních. Kdo v něm nejede, je mimo hru. Čím větší hra, tím ostřejší jízda. Je to balanc na hraně útesu. Dá se na ní udržet? Jak dlouho ještě? A kdo to všechno vlastně řídí?
Filmové drama se rozehraje kolem jedné velké zakázky, z níž měly podle zaběhnutých pravidel putovat vratky na zaběhnutá vyšší místa. Jeden z hráčů se ovšem rozhodne pro sólový postup, načež se prudce roztočí kolotoč sledovaček, kompromitujících materiálů, tajných nahrávek, mediálních intrik, výhrůžek, vydírání a zabíjení. Systém se zadrhne a hrozí kolaps. Protihráči volí krajní řešení.
Thriller Hranaři je sice filmovou fikcí, avšak nápadně blízkou dnešní realitě. Kontroverzní krvavý závěr lze tedy brát také pouze v rovině filmového příběhu, ale – kdoví…?
Hrají: Saša Rašilov, Kateřina Brožová, Miroslav Etzler, Vilma Cibulková, Jan Tříska, Jiří Langmajer, Martin Dejdar, Milan Kňažko, Václav Postránecký, Michal Dlouhý, Norbert Lichý, Radim Fiala, Vladimír Kratina, Jiří Korn.

Foto: Hranaři