Ivan Vyskočil vaří a jeho exmanželka Anife má slovní průjem

Ivan Vyskočil slaví Vánoce, když se mu chce, a když se mu nechce, tak je neslaví. „Čeho si vážím na tátovi? Asi, že se nás vždy zastal, když jsme potřebovali, a tak to má podle mě bejt,“ říká o tátovi dcera Míša, kterou má s herečkou Ivanou Andrlovou a s níž bude dnes vařit. „Táta je šikovnej, táta moc dobře vaří,“ chválí ho dcera. O tom, že se v kuchyni Ivan Vyskočil umí otáčet, už diváci VIP Prostřeno dobře ví.


„Udělá u toho vždycky dost bordel teda, takže se bojím, že se tady za chvíli nehneme,“ brblá Míša, o níž si otec myslí, že má na všechno hned názor a někdy je i drzá. Dnes to bude pro Ivana náročné nejen kuchařsky, „každý před kamerami někdy něco zapomene,“ ale i společensky, protože přijde Anife se synem Harim, který v jeho domě vyrůstal. Anife přichází jako prostopášná školačka a nechá se přivézt na kolečku, které by si hned odnesla na chatu. „Celou dobu jsi byla decentní, ale dnes máš slovní průjem,“ míní během večeře o jejím chování u stolu její exmanžel.


Petra Černocká toho už má taky dost. Anife je zvědavá, snad i žárlivá, ovšem Ivan se nedá. A jako kuchař nezklame. Soupeře nadchne předkrmem se ztracenými vejci, báječným srnčím hřbetem s anglickou omáčkou, místo tradičního kuby udělá italské rizoto s houbami a lehké kuře se zeleninou. Všechno je báječné a za tajemstvím úspěchu se skrývá nejen dobrá rodinná spolupráce, ale hlavně recepty jeho již několikrát zmíněné sestry, která prožila život ve Švýcarsku. „Naši rodinu nemůže nikdo podezřívat z rasismu,“ říká herec, když vypravuje, kdo všechno se také už sešel u jejich štědrovečerního stolu. „Předtím jsem byla mladá stará a dnes jsem stará mladá,“ bilancuje upřímně svůj život Anife.


VIP hosty čeká překvapivá a zábavná projížďka v autobuse Prostřeno, kde najdou nadílku, a řidičem bude sám Ivan! Skvělý nápad, dokonce si kvůli tomu udělal řidičák na autobus. „Je to frajer,“ uzná Anife, která se bála, že ji Ivan pošle zpátky do Bulharska. A o sladké pohoštění s několika chody se postará Míša, která udělá pusinkový dort a skvělé koule podle maminčina receptu. Jako poslední přijde na řadu i tetino opět výborné cukroví. Nikdo už ale skoro nemůže. Jak to ten Ivan Vyskočil dělá?

Foto: TV Prima