Irglová, Doležalová i Voldánová oslaví plnoletost v přímém přenosu

Již po osmnácté proběhne tuto sobotu benefiční večer na podporu sbírky pro ohrožené a znevýhodněné děti Pomozte dětem. V přímém přenosu, kterým tentokrát diváky provedou Jolana Voldánová a Marie Doležalová, vystoupí například Miro Žbirka, Anna K. či mlatská zpěvačka Ira Losco, která se evropskému publiku představí i v rámci letošního ročníku Eurovision Song Contest. Součástí pořadu bude i speciální píseň, pro kterou text napsala Marie Doležalová a již natočila Markéta Irglová. Pomozte dětem uvede Česká televize na ČT1 v sobotu 16. dubna od 21.30 hodin.

Pomozte dětem
Projekt Pomozte dětem vznikl v roce 1998 ve spolupráci České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti. Za tu dobu se mu podařilo vybrat přes 200 milionů korun a podpořit téměř 200 tisíc znevýhodněných a ohrožených dětí.
Slavnostním večerem letos provede diváky Marie Doležalová spolu s Jolanou Voldánovou. „Kuře vyrostlo z dětských střevíců a už slaví osmnácté narozeniny. A to je dobrý důvod, proč uspořádat oslavu, kam jsme si s Marií Doležalovou pozvaly samé skvělé hosty, kteří navíc přinesou osobní dárky. Jaké budou, ještě prozradit nemůžeme, ale v každém případě opět pomůžeme dětem, jejichž start do života není úplně jednoduchý. Na Marii jako kolegyni moderátorku se moc těším, pro nás obě je totiž Kuře z mnoha důvodů srdeční záležitost,“ říká Jolana Voldánová.
V rámci večera proběhne také benefiční dražba dárků od účinkujících. Diváci ale budou moci opět pomáhat prostřednictvím dárcovských SMS. „Kuřeti se navíc nemusí pomáhat jenom penězi, ale i svými vlastními aktivitami, menšími či většími. Naším heslem totiž je, že žádná pomoc není malá, protože tisíc maličkostí od různých lidí je v konečném důsledku velká pomoc pro děti, které ji potřebují,“ dodává Marie Doležalová, která je od loňského roku zároveň patronkou projektu Pomozte dětem.

Patronka Pomozte detem Marie Dolezalova
Do La fabriky, kde se letošní večer Pomozte dětem odehraje, v sobotu přijdou popřát například Miro Žbirka, Marek Ztracený, Sebastian, Vypsaná fixa, Anna K, Marek Zelinka, Lukáš Pavlásek nebo maltská Ira Losco.
A jelikož dosáhlo letos Kuře symbolické plnoletosti, provází nadcházející ročník i spousta změn změn. Tou hlavní je větší adresnost pomoci díky zdokonalení systému přerozdělování peněz, kdy všichni dárci dopředu vědí, komu konkrétně částka poputuje a na co budou peníze použity. „Těším se, že pořad bude zábavný a vtipný, a zároveň ukáže divákům i konkrétní příběhy některých dětí a jejich rodin, které se ocitly v tíživé situaci. Mám radost, že v pořadu vystoupí společně s interprety i děti podpořené z naší sbírky. Letos máme vybráno padesát konkrétních projektů, pro které hledáme finanční podporu a přejeme si, abychom jim mohli všem pomoci,“ říká ředitelka NROS Hana Šilhánová.

Na spot Pomozte dětem s Marií Doležalovou se můžete podívat zde:

Foto: Česká televize