Hynek Čermák se stal z bodyguarda hercem

Moderátor Jan Kraus přivítal ve své televizní show herce Hynka Čermáka, který je zejména v poslední době vidět čím dál více. „Vy jste jako herec takový mužský představitel, těch je v Čechách málo. Ale vy jste také pracoval jako osobní strážce,“ nadhodil moderátor. „Já jsem dělal bojové sporty, tak asi proto. Dělal jsem musado, to je kombinaci juda, karate a vojenských technik,“ vysvětloval host. A dodal, že v devadesátých letech pracoval jako osobní strážce u politiků, zpěváků a tak dále.


„Dělat takovou práci je ale poměrně nuda. Pořád čekáte,“ vysvětloval host. Probrali s moderátorem, zda se taková zkušenost dá zúročit v jeho herecké profesi. „Neznám žádné hry, kde by hrál hlavní roli bodyguard,“ zamýšlel se Kraus. „Jedině přepracovat nějakou klasiku – mohlo by vzniknout něco jako Strýček bodyguard nebo třeba Tři bodyguardi,“ navrhoval moderátor Kraus. „Možná bychom to u nás v Dejvickém divadle dali dohromady,“ připustil Čermák.


„Vy prý jste fanda trampování,“ zajímal se Kraus. „V létě jezdíme i se ženou a s dětmi. Jezdíme v Land Roveru, naposledy jsme byli v takovém kempu v Saint-Tropez, ale byli jsme taky v rumunských horách. Tam, v Karpatech, jsme našli s kamarády v přírodě takové hovno a všichni jsme nad ním stáli a dumali nad tím, čí je to hovno. Nakonec jsme se usnesli, že je medvědí. A podle toho jsme usoudili, že jsou tam medvědi. A večer, v lese u ohně jsme dospěli k tomu, že by vůbec nebylo dobrý se s tím medvědem potkat. Mohl bych po této zkušenosti napsat knihu o tom, Jak se bránit medvědovi? Nejlepší je totiž usnout, zapomenout na medvěda a probudit se až ráno,“ vyprávěl herec o svých rumunských zkušenostech. A prozradil, že v Rumunsku se s kamarády snažili nějak pomoct lidem v Banátu, kde žije česká komunita. „Když jedu do Rumunska s rodinou, tak to se ta cesta točí kolem dětí,“ dodal Hynek Čermák.


Moderátora Jana Krause zajímalo, jaké role by si Hynek Čermák chtěl zahrát. „V Dejvickém divadle si dost užívám jakýchkoli rolí a je tam skvělá parta. Tam třeba dva herci spolu mlčí a už se něco děje… Ale můj sen je třeba Cyrano. Hrozně mě taky baví, když mi někdo nabídne nějakou pro mě netypickou roli. V Dejvickém divadle hraju třeba dva homosexuály,“ dodal Hynek Čermák.

Foto: TV Prima