Hitem blížící se olympiády bude legendární Raškovka

České olympioniky bude na hrách v jihokorejském Pchjongčchangu inspirovat odkaz Jiřího Rašky. Všichni členové naší výpravy vyfasují legendární »Raškovku« – kulicha, který přinesl českému skokanovi štěstí a získal v něm zlatou medaili na Zimních olympijských hrách v roce 1968 v Grenoblu. Čepice ale není určená jen sportovcům. Pořídit si ji může každý fanoušek. S tímto módním hitem blížící se olympiády je navíc spojený i filantropický podtext. Koupí čepice přispějete na Českou olympijskou nadaci, která podporuje ve sportu děti ze sociálně znevýhodněného prostředí.

Jiří Raška

Raškovka je upletena z hřejivého materiálu a podšita fleecem. Jeden z prvních, kdo měl možnost si ji vyzkoušet, je Raškův vnuk a bývalý elitní skokan na lyžích Jan Mazoch. „Děda by z toho měl radost. Byl mimořádně inspirativní osobností. Těší mě, že jeho výkony budou motivovat naše olympioniky a že se Raškovka podívá na další olympiádu,“ řekl Mazoch.

Raškovka_1

Český olympijský výbor sáhl po slavné české historické předloze již podruhé. V Riu před dvěma lety byl hlavní inspirací našich sportovců běžec Emil Zátopek. „Před padesáti lety v této čepici vyhrál Jiří Raška zlatou medaili. Věříme, že i dalším českým sportovcům přinese štěstí a cenných kovů posbírá naše výprava co nejvíce. Je pro nás vždy ctí pracovat s odkazem významných sportovních událostí a přenášet je do našich výrobků. Zároveň doufáme, že i českým fanouškům se bude líbit a že v ní budou nejen v olympijských parcích fandit,“ uvedl Václav Hrbek, zakladatel společnosti ALPINE PRO. Raškovku můžete zakoupit v síti prodejen a e-shopu ALPINE PRO za 399 korun. Celá olympijská kolekce bude veřejnosti představena 20. listopadu.

Vierschanzentournee in Garmisch-Partenkirchen: Jiri Raska (Tschechoslowakei) Four Hills tour in Garmisch Partenkirchen churches Jiri Raska Czechoslovakia
Vierschanzentournee in Garmisch-Partenkirchen: Jiri Raska (Tschechoslowakei)
Four Hills tour in Garmisch Partenkirchen churches Jiri Raska Czechoslovakia

Raškovka_2

Foto: www.presscode.cz