Heřmánkovi podporují Slunce

V polovině října herečka Divadla Bez zábradlí Nikol Kouklová oslovila své přátele, kolegy nebo osobnosti, které mají blízko k humanitární pomoci, aby se podíleli na kalendáři s charitativním posláním. Kalendář s konceptem lidských vlastností a povah, které nás spojují, nese název Slunce, světlo, naděje. Můžete tedy vidět komunikaci v podobě Michala Horáčka, smích a radost v podání Veroniky Freimanové, pokoru Dany Batulkové, důvěru manželů Heřmánkových nebo sny a přání Elišky Kaplicky.


Dále se před objektiv postavily známé tváře jako Jan Cina, Nikol Kouklová, Martin Písařík, Dagmar Zázvůrková, David Kraus, Alena a Barbora Mudrovi, Karel Kesl a Karel Heřmánek ml., Michaela Doubravová.
Nikol přizvala k tomuto projektu nadějnou a talentovanou vietnamskou fotografku Angelinu Nga Le, která má za sebou již několik velkých úspěchů, např. spolupráci s italským Vogue, ceny na fotografických soutěžích Prague Photo 2014, Metrophotochallenge, vítězství ve výtvarné soutěži Ilustrace knihy o Jiřím z Poděbrad. Loni o její tvorbě natočila dokument Česká televize. Na realizaci kalendáře se také podílela designérka a stylistka Kamila Vodochodská, vizážistka Žaneta Gi a o vlasy se starali profesionálové z Franck Provost.
Kalendář v limitovaném množství 500 kusů by měl být v prodeji v Divadle Bez zábradlí od prosince a jeho oficiální křest se uskuteční na akci pořádané Divadlem Bez zábradlí, které s Nadačním fondem spolupracuje téměř od počátku jeho existence – tedy rovných dvacet let! Vánoční trh pro Slunce se bude konat 12. prosince od 14.00 hod.
Příchozí si budou mít možnost zakoupit vánoční cukroví, vánočku, štoly, »svařák«, výrobky z dílen nadace, exkluzivní kolekci navrženou pro Slunce od Deers nebo náhrdelníky Femme Armeria, které navrhovala Nikol Kouklová ve spolupráci s designérkou Alenou Bělíkovou. O hudební doprovod a naladění té správně vánoční atmosféry se postarají děti z nadace, Dagmar Zázvůrková, Jaromír Adamec, Michaela Doubravová nebo Jan Smigmátor & Swinging Q. Křest kalendáře Slunce, světlo, naděje proběhne za přítomnosti některých osobností, které se na vzniku kalendáře podílely.

Nadační fond Slunce pro všechny
Vznikl v roce 2002, je členem Asociace nadačních fondů, Fóra dárců. Čestným předsedou nadačního fondu je in memoriam pan Ladislav Smoljak, který se zařízeními Slunce intenzivně spolupracoval od roku 1997.
Nadační fond podporuje vzdělávání, pracovní terapie, chráněné bydlení, podporované zaměstnávání, volnočasové aktivity a poradenské služby pro děti a dospělé se speciálními potřebami (s mentálním postižením, zrakovým, sluchovým a tělesným). Pravidelně organizuje veřejnou sbírku ve prospěch podporovaných zařízení.
Cílená pomoc je poskytována především Soukromé mateřské, základní a střední škole Slunce, o.p.s., Centru služeb Slunce všem, o.p.s. a Okresní organizaci Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením ČR v Kladně. Tím podporuje unikátní soubor zařízení, která poskytují moderní péči o handicapované ve všech oblastech jejich potřeb, a to od nejútlejšího věku až do dospělosti. S nadačním fondem spolupracuje mnoho osobností z uměleckého i veřejného života.
Patrony Nadačního fondu Slunce pro všechny jsou: Mahulena Bočanová, Kateřina Brožová, Radka Fišarová, Hana Heřmánková, Tamara Kotvalová, Lucie Silkenová, Josef Štágr, Eva Vašková-Čejková, Dagmar Zázvůrková, Nikol Kouklová.
Patronkou celé akce je Hana Heřmánková.

Foto: Divadla Bez zábradlí