Herec Norbert Lichý: V Ostravě je deziluze, utlumila se výroba a je méně práce

Hostem Jana Krause v jeho televizní show byl Norbert Lichý. Hraje ve všech médiích, ale patří k Ostravě, zejména k Divadlu Petra Bezruče. Kraus začal: „Vás taky nevzali na hereckou školu?“ Norbert: „Mám schované potvrzení o nepřijetí, je tam napsáno, že nemám talent a měl bych se věnovat jinému oboru. Asi si ho dám vedle ceny Thálie.“ Kraus: „Vy ale hrajete už asi od devíti let!“ Norbert přiznal, že hrál prince.


A Kraus nato doplnil, že host je i hudební skladatel. „Ano, rocker, bigbíťák. Centrum je jenom Praha, vše ostatní je oblast. Takže se musíte nějak živit.“ „Ale Vy byste do Prahy nechtěl, ne?“ ptal se Jan Kraus. A i když mu Norbert vysvětlil, že už je asi pozdě, ale člověk nikdy neví, byla mu položena další otázka, a to na jeho bydlení s maminkou.


„U vás je zajímavé, že bydlíte s maminkou, takový servis vám vyhovuje?“ „Hodně“ „A co partnerka?“ Norbert tedy dodal více: „Teď to neřeším, chodím do práce a domů. Mně se vždy líbily ženy v mladém věku a ještě jsem nepřišel k tomu, že jsou také ženy už v mém věku. A taky jsem na to už línej. Děti řvou…“. Kraus chtěl vědět: „Jako že si budoucí partnerka nějaké přivede?“ Norbert: „Taky bych mohl ještě mít své. Ale nechme to zatím tak.“


Moderátor Kraus chtěl dále vědět, jak to teď vypadá v Ostravě, jestli se tam žije hůř. Norbert: „Je tam deziluze, utlumila se výroba, je méně práce. Taky jsme založili divadlo jako s. r. o., když nás město rozpustilo. Ale my jsme chtěli hrát. Jsme závislí na grantech a šetříme na rekvizitách, kostýmech, hercích.“ Kraus: „A jaké máte platy?“ Norbert: „Jako průměrný plat na Ostravsku, kolem 20 tisíc Kč hrubého.“ Kraus: „Co děláte, když máte volno?“ Norbert: „Jezdím na chalupu.“ Kraus: „A co sporty?“ Norbert: „Ne, já mám náročné povolání, občas běžím po jevišti nebo hraju sportovce.“ Kraus: „Hrajete v nějakém seriálu?“ Norbert: „Ne, nevšimli si těch hodnot, také je to časově náročnější a skloubit to s divadlem, kde jsem hodně vytížený, by bylo náročné“.


Kraus: „Vy zase teď vystupujete s kapelou?“ Norbert: „Obnovili jsme školní kapelu. Hraji tam na bicí. Ale k divadlu v Ostravě mám nostalgický vztah, hrál tam i otec. Maminka se na mě chodí stále dívat. Ale teď méně, pořídili jsme si ostravského krysaříka, a ten ji nechce pouštět.“ A moderátor si rýpnul: „A musíte poslouchat maminku?“ Norbert se ale nedal: „Vocaď – pocaď. Ale s maminkou mi toho projde víc, než by to bylo s nějakou holkou.“

Foto: TV Prima