Heidi s Kameliemi zazpívala z vyhořelého balkónu

V restauraci Černý kohout na Barrandově se uskutečnil benefiční koncert Zpívání z vyhořelého balkónu, který  volně navazoval na sérii koncertů Zpívání z balkónu, které v době nouzového stavu vymyslel zpěvák a producent Martin France. Byla to v ČR jedinečná akce, která trvala dva měsíce.

A jelikož už ve zmíněné restauraci šéfkuchaři Tomáši Němcovi zcela vyhořel byt, kdy se mu doslova podařilo zachránit jen holý život nejen sobě, ale i psovi Rockymu, který v tu dobu v bytě byl. Naštěstí jeho čtyčletá dcera byla v tu dobu u své maminky. A proto se v hlavě provozního tohoto objektu Milana Harajdy zjevil nápad, zda by zde nemohl vzniknout koncert.

Martin France objednal aparaturu a zpěváky, kteří přišli rádi pomoci v této svízelné situaci. A tak dorazila například Monika Absolonová, která celý koncert otvírala, protože po odzpívání okamžitě odjížděla hrát do divadla činohru Duety s Filipem Blažkem. Přijela také o patnáct kilogramů lehčí muzikálová zpěvačka Magda Malá, která z koncertu udělala díky písničkám, které zpívala, taneční odpoledne. Jarek Šimek přijel se svým psem Benem a při jeho vystoupení vypadla v celém objektu elektřina, ale během chvíle bylo vše nahozeno nazpět a mohlo se opět zpívat. Sámer Issa zase dorazil se svou blonďatou přítelkyní a čtyřnohým psím mazlem. Heidi Janků tu tentokráte byla bez svého psího přítele, ale po zpívání musela odjet do psí školky, kde si Edu vyzvedávala. Dva songy si zazpíval také aktér Zpívání z vyhořelého balkónu Martin France. Dorazil i finalista letošní Superstar Jan Fanta nebo herečka z primáckého seriálu Slunečná Martina Hekerová a další interpreti. A své příznivce potěšilo i nestárnoucí stočtyřicetileté pěvecké duo Kamelie a to i s nesmrtelným hitem Robinson. Celou akci moderoval »bontoňácký« radiový moderátor Marek Fottr, neboť rádio Bonton bylo mediálním partnerem.

Ve finále se vybralo necelých dvaadvacet tisíc korun a také dárky pro Tomáše, které donesli přítomní diváci a ze stromu zmizelo i pár obrázků, kdy si posluchači koncertu mohli odtrhnout obálku s obrázkem, co Tomášovi v současné době nejvíce chybí.

A stále je otevřen transparentní účet pro Tomáše: 427 228 0083/0800.

Foto: Martin Production