Heidi Janků koupila Lence Kořínkové nealkoholický sekt!

Mladý atraktivní herec, jehož znají diváci Prima Family ze seriálu Ošklivka Katka, je prvním amatérským kuchařem dalšího týdne letního speciálu VIP Prostřeno! I když má zpěvačka Heidi Janků, naše druhá hostitelka, nejlepší léta pěvecké kariéry za sebou, jako by vůbec nestárla. Její temperament je nakažlivý…


„Nevím, jak se bude kuchař cítit, až půlku jídla oddělím s tím, že ho nejím,“ říká nekompromisní Lenka Holas Kořínková. Herečka, spisovatelka a spolužačka Jany Bouškové a Václava Vydry emigrovala v roce 1981 do Austrálie. Po deseti letech se vrátila, aby znovu odjela a zase se vrátila. Dnes je lektorkou angličtiny. Už dlouho se zajímá o výživu a je průkopnicí dělené stravy – »kytiček« a »zvířátek«. Bude se striktních zásad nemíchání bílkovin a uhlovodanů držet i při svém středečním vaření? „Rozhodně si myslím, že dělená strava má podíl na tom, jak vypadám,“ myslí si Lenka.


Richard Nedvěd je kouzelník ze soutěže ČeskoSlovensko má talent a poslední z této VIP čtyřky. Co vykouzlí vynálezce »trapnomagie« soupeřům na talíř? Během show se mu prý povede každý pětadvacátý trik, tak to snad nebude platit o jeho vaření. Uvidíme… Všichni se bojí Lenky Holas Kořínkové, a pokud si nenecháte ujít další letní cyklus VIP Prostřeno!, uvidíte, zda oprávněně. Další premiérové VIP Prostřeno! začíná již od pondělí 16. července každý všední den od 20 hodin na Prima family.

Pondělí: ovečky, jehněčí a třešňová zmrzlina Lukáše Hejlíka
„Být hercem je vlastně hrozně nepraktické,“ říká o své profesi Lukáš Hejlík, který se často živí i jako moderátor. „Teď jsem často v Praze, protože tam natáčím, ale baví mě dělat hodně věcí. Do všeho tak trochu strkat nos,“ upřesňuje. V Praze ho to baví úplně stejně jako na farmě v Říčkách u Brna, kde chová ovce a pěstuje zeleninu. „Ty ovce, to je vlastně můj jedinej opravdovej koníček,“ přiznává.


I když množství knih na jeho krásném statku odkazuje i na další sféru činnosti – propagaci četby a literatury. Všude jsou ovčí kůže, s nimiž má v rámci pořadu velké plány. Jeho rustikální statek je náramně útulný. Lukášovi pomáhá s vařením a nakupováním mladá přítelkyně Anežka. Hlavním chodem bude jehněčí, jenže náš mladý kouzelník ho nemá rád a Lenka k němu má z Austrálie »poněkud odpor«. Už ale většinou nejí vůbec žádné maso, takže se nelze zavděčit. Zato Heidi se těší. A má proč… Elegán Hejlík dokonce vyhrál soutěž v přípravě jehněčího. Jediné kouzlo je prý péct ho co nejdéle bez šťávy.


U Lenky Kořínkové by mohl najít uplatnění další chod. „Pečenou dýni miluju,“ těší se propagátorka separované stravy. Ani v tom se s Heidi neshodnou. „Bojím se, že to bude bez chuti,“ tuší zpěvačka. To ale neví, že dýni zpikantní niva a ořechy. Na hrachovou polévku se třese Richard Nedvěd. Bude dost vroucí pro Lenku, která to ráda horké? „Tady nebudeme stolovat, ale stodolovat,“ představuje místo večeře hostitel, když prostírá u dlouhého stolu ve stodole v Říčkách. Lenka a Richard nepijí alkohol, zábava proběhne u rybníka. Víno zbude na Lukáše a Heidi, které pak bude trošku těžko a skončí v rybníce. Lukáš se u vaření docela zapotí: „Vůbec nedokážu pochopit, jak to zvládáte, vzkazuje všem minulým i budoucím soutěžícím hostitel. A jaká bude sladká třešňová sezonní tečka v podobě domácí zmrzliny? Skvělá, jen trochu tekutá…

Úterý: Heidi Janků a její nejlepší bublanina
Hajdy do kuchyně! Druhý večírek je na Heidi Janků, které právě přivezli do domečku novou bílou sedačku. V čtyřchodovém menu vsadila na kuře a zeleninu. A budou zase třešně, tentokrát ale skončí jako součást domácí bublaniny. „Moc nepeču a nejsem na sladké,“ přiznává zpěvačka, na jejíž postavě je to znát.
Kuře se zeleninou Lenka může jíst, lehoučký předkrm se sýrem a rajčaty rovněž vyhovuje jejím pravidlům. Proč ale odmítá zeleninovou polévku? Kvůli vločkám? Heidi si z toho nedělá hlavu: „Když vám to nebude chutnat, tak mi to klidně řekněte,“ vyzývá soupeře. Dokonce jim koupí nealkoholický sekt. Ocení to vůbec? „Já si myslím, že tím musím lézt hodně lidem na nervy,“ soudí o svých nevšedních stravovacích zvycích sebekriticky Lenka Kořínková.
Jenže i Heidi je prý vybíravá, a tudíž respektuje Lenku, které je milejší, když jí chod, který stejně nemíní jíst, raději ani nepřinesou. Ochutná aspoň závěrečnou třešňovou bublaninu, moučník, který v nás probouzí vzpomínky z dětství? „Je nejlepší, jakou jsem kdy jedl,“ pochválí dezert nadšeně včerejší hostitel Hejlík. Zato pro Richarda »bylo všeho na chlapa málo«.
I zábava bude vzpomínkou na raná léta. „Myslím si, že kdo si hraje, nezlobí,“ říká hostitelka a spolehne se na bublifuk. Považuje se za infantilní a děti má ráda. Kdo z VIP hostů vykouzlí v útulném domečku Heidi Janků největší bublinu? Kouzelník Richard? A jaká bude zítřejší večeře u Lenky Holas Kořínkové? Celá »oddělená«? „Bude toho hlavně hodně,“ slibuje středeční hostitelka, protože při téhle dietě se toho podle ní opravdu překvapivě hodně sní.

Foto: TV Prima