Hanychová: Ze šestinedělí jsem se ještě nedostala

Šestadvacetiletá modelka Agáta Hanychová porodila svého prvorozeného syna Kryšpína už před čtyřmi měsíci, komplikace typické pro šestinedělí ji ale provázejí stále. „Pořád pláču a myslím si, že u mě »šestinedělí« bude trvat minimálně půl roku až rok,“ přiznala Agáta. Jak se vyrovnává s mateřstvím a jak její stavy zvládá partner Mirek Dopita, prozradí v pořadu Máme dítě na TV Barrandov již zítra – v sobotu 3. prosince v 17.10 hodin.


Dnes je z rebelky Agáty šťastná maminka, z porodu ale měla strach. „Bála jsem se, že nepoznám, že rodím, že třeba zaspím. To se tedy opravdu nestalo. Rodila jsem 9 hodin, a protože jsem slyšela několik maminek při porodu řvát, řekla jsem si, že já nebudu! Přišlo mi to trapný,“ prozradila Hanychová, které při porodu asistoval přítel Mirek Dopita a maminka Veronika Žilková. „Původně jsem tam chtěla jenom maminku, přijde mi, že to je ženská záležitost, ale přítel si tam svoji přítomnost prosadil, tak jsem ho tam musela nechat. Nakonec jsem je stejně oba vyhnala do koupelny,“ vzpomíná se smíchem Hanychová.
Agáta Hanychová přiznala, že jí narození Kryšpína obrátilo život naruby. „Začala jsem mít strach také o někoho jiného než o sebe. Bývala jsem strašný sobec. Také jsem po porodu zjistila, že můžu fungovat i bez spánku,“ vypočítává Agáta novinky ze svého života. Zároveň přiznává oporu ve svém partnerovi a v rodině. „Nejsem na Kryšpína naštěstí sama, pomáhá partner, maminka, které teď říkáme babizno, protože na babičku se ještě necítí,“ směje se Agáta. Na Kryšpína si pořídila i chůvu, ta je vyzkoušená, odchovala totiž Agátinu nejmladší sestru Kordulu.

Agáta se tak mohla krátce po porodu vrátit do pracovního procesu. Necelé dva měsíce po narození Kryšpína nafotila kalendář. „Byla jsem hodně naivní, když jsem si myslela, že hned zhubnu. Měla jsem u sebe trenéra na tři hodiny denně, hodně jsem shodila kojením a zakázala jsem si sladké,“ prozradila Hanychová způsob, jakým se opět dostala do formy. Během těhotenství přibrala šestnáct kilo a v jídle se nijak neomezovala. „Užívala jsem si pocit, že se konečně můžu pořádně najíst.“ Tomu už je ale konec, každý den v šest ráno zpevňuje figuru v bazénu. Celý rozhovor s Agátou Hanychovou uvidí diváci TV Barrandov v sobotu 3. prosince v 17.10 hodin.

Podívejte se, co Agáta Hanychová prozradila o svém mateřství:

Máme dítě
Vysílání: každou sobotu po 17 hodině
Moderuje Iva Kubelková
Zajímavé rady a tipy odborníků i známých rodičů pro všechny, kterým záleží na dětech. Moderuje Iva Kubelková. V dalších dílech se o zkušenosti s mateřstvím podělí Mirka Čejková či Dana Morávková.

Foto: TV Barrandov