Hana Hegerová je diamantová!

Zpěvačka Hana Hegerová převzala v hotelu InterContinental Diamantovou desku Supraphonu za 1 500 800 prodaných zvukových nosičů v letech 1964 až 2011.


„Pro vydavatelství Supraphon je velkou ctí, že mohl tolik let spolupracovat s tak významnou a respektovanou umělkyní. Měli jsme ohromnou radost, že loni vyšlo i dlouho očekávané novinkové album Mlýnské kolo v srdci mém, kterého se už prodalo 47.000 CD. Věříme, že příznivce Hany Hegerové potěší i tento týden vydané DVD nazvané Pasiáns s podtitulem Písně a dokumenty z let 1962 až 1994,“ uvedla ředitelka vydavatelství Supraphon Iva Milerová.


Hana Hegerová svoji kariéru zahájila jako herečka v žilinském divadle. Na přelomu 50. a 60. let vystupovala v pražském divadle Rokoko a později v Semaforu. S úspěchem vystupovala v zahraničí, dokonce i v proslulé pařížské Olympii. Je nositelkou Řádu umění a literatury Francouzské republiky. U vydavatelství Supraphon začala nahrávat v roce 1964. Celkem na této značce vydala třináct řadových a výběrových alb. V průběhu čtyřiceti sedmi let získala pět Zlatých a tři Platinové desky Supraphonu. Akademie populární hudby ji zapsala do Síně slávy. V roce 2002 obdržela od prezidenta Václava Havla medaili Za zásluhy. Loni, po třiadvacetileté pauze, natočila a vydala novinkové album Mlýnské kolo v srdci mém, které se stalo jedním z nejprodávanějších CD roku. V srpnu 2011 definitivně ukončila pěveckou kariéru.

Foto: Supraphon / Martin Kubica